Dondurucu soğuklar geliyor !

İstanbul'da kar yağışı 19.01 Salı günü öğleden sonra son bulacak. Ardından Cuma günü yeniden kar İstanbul'a geri gelecek ve hafta sonu kar yağışlı geçecek.

Dondurucu soğuklar geliyor !

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı bu gece de devam etti. Zaman zaman şiddetini artıran kar, kentin büyük bölümünü beyaz örtüyle kapladı. Belediye ekipleri de karla mücadele çalışmaları kapsamında gece boyu çalışmalarını sürdürdü. Ekipler ana yollarda tuzlama ve kar küreme çalışması yaptı. Taksim Meydanı da kar küreme araçlarıyla temizlendi.

1/ 20
Dondurucu soğuklar geliyor !

Peki kar yağışı ne zaman sona erecek? Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre İstanbul'da kar yağışı 19.01 Salı günü öğleden sonra son bulacak. Ardından Cuma günü yeniden kar İstanbul'a geri gelecek ve hafta sonu kar yağışlı geçecek. 
 

2/ 20
Dondurucu soğuklar geliyor !

Ankara'da Perşembe günü kar bekleniyor. Hava sıcaklıklarınınsa bu gece -8'lere düşeceği bekleniyor.  
 

3/ 20
Dondurucu soğuklar geliyor !

Yurt genelinde ise; Batı bölgelerde kar yağışı duracak ama hava sıcaklıkları hissedilir şekilde azalacak. Özellikle iç ve batı bölgelerde ayaz, kıyı bölgelerde hava sıcaklıklarının ise eksi derecelere  düşmesi bekleniyor. Bu nedenle Meteoroloji Genel Müdürlüğü vatandaşları buzlanmaya karşı uyardı! 
 

4/ 20