DTP, açlık grevini erken bitirdi

DEMOKRATİK Toplum Partisi DTP protesto amaçlı başlattığı açlık grevini erken bitirdi.

DTP, açlık grevini erken bitirdi

DEMOKRATİK Toplum Partisi (DTP) yöneticilerinin geçen ay parti üyelerine yönelik operasyonu protesto etmek amacıyla dün başlattığı açlık grevi yoğun yağmur nedeniyle 2,5 saat erken bitirildi. Eylem sırasında DTP Milletvekilleri Sabahat Tuncel ile Pervin Buldan, çadırda asılı Abdullah Öcalan posteri altında oturdu.

1/ 32
DTP, açlık grevini erken bitirdi

Terör örgütü PKK'nın sözde Türkiye Meclisi'ni oluşturup örgütün yasadışı faaliyetlerini yönetip yürüttükleri gerekçesiyle aralarında DTP'nin 2 genel başkan yardımcısı ve üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 52 partilinin tutuklanması ile sonuçlanan operasyonunu protesto etmek amacıyla DTP’liler Diyarbakır'da dün 2 günlük açlık grevi eylemi başlattı.

2/ 32
DTP, açlık grevini erken bitirdi

Genel Başkan Ahmet Türk, milletvekilleri, belediye başkanları ile yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı Koşuyolu Parkı'ndaki eylemin gecesinde partililerin bir bölümü uyumayı tercih ederken, eyleme katılanların bazıları davul- zurnalar eşliğinde Kürtçe türkülerle zaman zaman halaylar çekerek sabahladı.

3/ 32
DTP, açlık grevini erken bitirdi

DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, 29 Mart'taki yerel seçimlerde kazandıkları zaferi çekemeyenlerin partilerine yönelik bu operasyonu yaptıklarını savundu. Ata, 1990'lı yıllardan bu yana kendilerine yönelik yıldırma cabaları yapıldığını ve kurulan partilerinin kapattıldığını anlatırken, “Kapatılan partilerin yerine parti kurulunca başka çözüm yolları aramaya çalıştılar.

4/ 32