DTP mitinginde Türk Bayrağı açtı

DTP mitinginde Türk Bayrağı açan genç, linç edilmek istendi..

DTP mitinginde Türk Bayrağı açtı

Emine Ayna'nın konuşmasının ardından elindeki Türk bayrağıyla "kahrolsun PKK" diyerek miting alanına giren genç, böyle linç ediliyordu.

1/ 10
DTP mitinginde Türk Bayrağı açtı

DTP’nin seçim startını verdiği Doğu gezisi sürüyor. DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ve beraberindeki DTP’li bölge milletvekilleri ilk olarak Muş’un Varto İlçesi’nden Bitlis’in Güroymak İlçesi’ne geldi Burada yaklaşık 700 kişilik bir partili grubu tarafından karşılanan Ayna ve milletvekilleri toplananlara çiçek attı. Ayna, burada yaptığı konuşmada, AKP’ye ve Başbakan Erdoğan’a yüklendi.

2/ 10
DTP mitinginde Türk Bayrağı açtı

DTP DIŞINDA ADAY OLANLAR KÜRT DEĞİLDİR

Buradan Bitlis’in Tatvan İlçesi’ne geçen Ayna ve beraberindeki milletvekilleri, PKK terör örgütü ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine ‘Biji serok Apo’, ‘PKK halktır halk burada’ sloganlarıyla karşılandı. Ayna, seçimlerde sandığa sahip çıkılmasını isteyerek DTP dışında aday olanların hiç birinin Kürt olmadığını söyledi. Ayna, “Hiç bir parti bize engel değil. Bizim tek engelimiz sandığa sahip çıkmamamızdır. Sandığa oyumuza sahip çıkacağız. Kendimiz yazılacak herkesi yazdırmaya davet edeceğiz. Sandıklar açılana kadar da bekleyeceğiz. DTP dışında bir partiden aday olmuş, içinize girip sizden ‘Ben Kürdüm bana oy verin’ diyenlere oy vermeyin. Çünkü DTP dışında bir siyasi partiden aday olan Kürt değildir” dedi.

3/ 10
DTP mitinginde Türk Bayrağı açtı

BAYRAK AÇAN GENÇ, LİNÇ EDİLMEK İSTENDİ

Emine Ayna’nın konuşmasını bitirmesinin hemen ardından bir genç elinde Türk Bayrağıyla ‘Kahroslun PKK’ sloganı atarak miting alanına girdi. Burada elindeki bayrak alınan genç linç edilmek istenirken, güçlükle polis tarafından kurtarıldı.

4/ 10