DTPnin mitinginde gerginlik !

Muğla'nın Turgutreis Beldesi'nde düzenlenen DTP mitinginde olay çıktı !

DTPnin mitinginde gerginlik !

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Turgutreis Beldesi'nde, DTP'nin belediye başkan adayı İdris Danışlı tarafından düzenlenen ve Kürtçe şarkılarla başlayan miting, gergin anların yaşanmasına neden oldu. Yaklaşık yarım saat Kürtçe konuşan parti meclisi üyesi Yıldız Aktaş'a Bodrumlular'ın tepkisi büyük oldu. Miting bittikten sonra, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyıp, ‘Kahrolsun PKK’, ‘PKK Bodrum'dan çık’ sloganları atan MHP'li grupla, DTP'liler arasında sokak aralarında taşlı sopalı kavga çıktı.

1/ 7
DTPnin mitinginde gerginlik !

Kavganın büyümesi jandarma tarafından önlendi.
Turgutreis'de bugün 13.00'de düzenlenen mitinge yaklaşık 1200 kişinin katıldı. Mitingde bazı gençlerin başlarına taktıkları ‘Yeter Artık’ anlamına gelen ‘Edi Bese’ yazılı bandanalar dikkat çekti. Mitinge katılanlar sık sık ‘Kürdistan'a Özgürlük’, ‘Yaşasın DTP’ sloganları attı.

2/ 7
DTPnin mitinginde gerginlik !

Muğla DTP İl Başkanı İbrahim Kul'un mutlaka özgürlük ve barış getireceklerini söyleyerek, “Anayasa'ya ‘Türkler ve Kürtler vardır’ cümlesi yazılmadıkça mücadelemiz devam edecek” demesinin ardından kürsüye çıkan DTP Parti Meclisi üyesi Yıldız Aktaş, yaklaşık yarım saat süren Kürtçe konuşmasında AKP ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

3/ 7
DTPnin mitinginde gerginlik !

Aktaş konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın Kürt ve Filistin halkı için timsah gözyaşları döktüğünü belirterek “Erdoğan ‘Benim memurum kadınlara ve çocuklara farklı davranmayacak’ dedi. ‘Tek millet tek tek bayrak’ dedi. Biz de diyoruz ama dilimize kültürümüze özgürlüğümüze saygı gösterilmesi şartı ile. Bizi böyle kabul etmek zorundalar” diyerek sözlerini Türkçe olarak tamamladı.

4/ 7