Düdüklü tencerenin içinde sıkıştı !

Şanlıurfa'da düdüklü tencerenin içine giren çocuk işte böyle sıkıştı...

Düdüklü tencerenin içinde sıkıştı !

Şanlıurfa'da, 4 yaşındaki Esma Yıldız isimli çocuk evde oyun oynarken girdiği düdüklü tencerede sıkıştı. Ailesi tarafından çıkarılamayınca hastaneye getirilen küçük çocuk, burada da çıkarılamayınca itfaiye erleri tarafından tencerenin kesilmesiyle kurtarıldı.

1/ 5
Düdüklü tencerenin içinde sıkıştı !

İlginç olay, geçtiğimiz yıl Eylül ayıda yaşandı. İddiaya göre, Eyyübiye Mahallesi'nde yaşayan Yıldız ailesinin küçük çocuğu Esma, 12 Eylül günü akşam saat 18.00 sıralarında yemek hazırlığı yapan annesinin mutfakta çıkardığı çelik düdüklü tencerenin içerisine girdi.

2/ 5
Düdüklü tencerenin içinde sıkıştı !

Burada sıkışan ve bir türlü çıkarılamayan küçük çocuk, kurtarılması için ailesi tarafından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Karşılaştıkları manzara doktorları şaşkına çevirirken, sonuç alınamaması üzerine itfaiyeden yardım istendi. Çağrı üzerine hastane bahçesine gelen itfaiye görevlileri, küçük çocuğu kurtarmak için çalışma başlattı.

3/ 5
Düdüklü tencerenin içinde sıkıştı !

Yaşanan ilginç olay, hastanede bulunan bir kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedilirken, kaza kırım ekibinde görevli itfaiye erleri küçük çocuğu, tencereyi keserek sıkıştığı yerden kurtarmayı kararlaştırdı. Hidrolik kesici ve ayırıcı makine ile tencerenin kesilmesi sırasında, küçük çocuğun korkmaması için gözleri kapatıldı. Kısa sürede titizlikle tencerenin kesilmesinin ardından, çok korktuğu gözlenen Esma Yıldız, sıkıştığı yerden çıkarıldı. Yara almadan tencereden çıkan küçük çocuk, daha sonra teslim edildiği yakınlarıyla birlikte evine dönerken, aylar sonra ortaya çıkan görüntü izleyenleri şaşkına çevirdi.

4/ 5