Dumlupınar'da olmayı tercih etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı.

Dumlupınar'da olmayı tercih etti

Bahçeli, "Şunu bilelim ki, taarruz ruhu, taarruz tecrübesi bu milletin sinesinde hala kor gibi durmaktadır. Tekrar eski karanlık günler yeşerirse, bu ruh önümüzü aydınlatacak, bir kez daha bağımsızlığımızın koruyucusu olacaktır” dedi.

1/ 21
Dumlupınar'da olmayı tercih etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sabah geldiği Dumlupınar İlçesi'nde MHP’li ilçe Belediye Başkanı Niyazi Tezcan’ı makamında ziyaret ettikten sonra kahvaltı yaptı.

2/ 21
Dumlupınar'da olmayı tercih etti

Bahçeli, kahvaltı sonrasında belediye binası önünde halka seslendi. 30 Ağustos Zaferi’nin 92'nci yıldönümünde geçmişin kutlu hatıralarını paylaşmaktan iftihar ettiğini belirten Bahçeli, “Dumlupınar’ın kocaman bir yüreği, aşılmaz, geçilmez, yenilmez güçlü bir iradesi vardır. Burada Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış, ana fikri şekillenmiştir. Burada bağımsızlığımızın manifestosu kanla yazılmıştır. Burada Türk milleti destansı bir mücadele azmiyle vatanına sahip çıkmıştır. Bağımsızlık, Dumlupınar semalarından Anadolu’nun en ücra köşelerine kadar dalga dalga yayılmış ve müjdelenmiştir. 26 Ağustos 1922 sabahı Afyonkarahisar’ın Kocatepe’sinden başlayan topçu ateşi onurun, izzetin, iffetin, istikbalin ve istiklalin taarruzu olarak tarihe mühür vurmuştur. Büyük Taarruz milletin topyekun inancı ve imanıyla hedefine kilitlenmiştir. Altı ayda aşılamaz denilen düşman tahkimatı kısa süre içinde milli ruhun ateşiyle, milletin muazzam kararlılığıyla yarılmıştır. Varlığımıza göz diken işgalciler dört gün içinde çembere alınmış ve felç edilmiştir. 30 Ağustos’ta Zafertepeçalköy-Dumlupınar hattında olağanüstü bir fedakârlık ve kahramanlıkla Başkomutanlık Meydan Savaşı kazanılmıştır. Ve düşman unsurları İzmir’e kadar kovalanarak vatan toprakları baştan ayağa temizlenmiştir” diye konuştu.

3/ 21
Dumlupınar'da olmayı tercih etti

YABANCI EMELLERİ BOZGUNA UĞRATMIŞTIR

Bahçeli, 30 Ağustos’ta imanın küfrü, milliyetçiliğin istilayı, cesaretin korkaklığı, sadakatin sahtekârlığı, bağımsızlığin esareti yerle bir ettiğini ifade etti.

4/ 21