Dünya basını gezi parkını konuşuyor!

Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar dünya basını gündeminden düşmüyor!

Dünya basını gezi parkını konuşuyor!

İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nın yerine Topçu Kışlası inşaatını durdurmak üzere başlayan eylemler bugün altıncı gününe girerken, güvenlik güçlerinin yaklaşık üç gündür devam eden sert müdahaleleri sonucu yaşanan çatışmalar da uluslararası basının gündeminden düşmüyor.

Öte yandan özellikle sosyal medyada sık sık yabancı basın kaynaklı olduğu iddia edilen asparagas haberler yayılıyor. Özellikle CNN iReport gibi vatandaş gazeteciliği kanallarında yer alan teyit edilmemiş haberler hakkında dikkatli olmak gerektiği yönünde uyarılar yapılıyor.

İşte son 24 saat içinde dünya basınında öne çıkan Türkiye haberleri…

1/ 27
Dünya basını gezi parkını konuşuyor!


BBC: Türkiye İstanbul ve Ankara'daki protestoların hasar tespitini yapıyor
Türk polisi iki günlük protestolarda 900'den fazla kişiyi gözaltına aldı. Bu iki günlük protestolar Türkiye'de yıllardır görülen en kalıcı hükümet karşıtı patlama oldu.

2/ 27
Dünya basını gezi parkını konuşuyor!


EL CEZİRE: Türkiye'de toplu protestolar devam ediyor
İstanbul'da yapılacak bir projeyle ilgili tepki Erdoğan hükümetine karşı öfkeyi açığa çıkarırken ülkede iki gündür kargaşa yaşanıyor.

3/ 27
Dünya basını gezi parkını konuşuyor!


NEW YORK TIMES: Protestolar Türkiye geneline yayılırken polis geri çekildi
Başbakan Tayyip Erdoğan hükümetine karşı protestolar Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'un dört bir yanında sürerken başkent Ankara dahil diğer şehirlere de yayıldı.

4/ 27