Dünyada aranan milyon dolarlık suçlular

Dünyada aranan milyon dolarlık suçlular

Dünyada aranan milyon dolarlık suçlular

USAME BİN LADİN - Dünya üzerinde en çok aranan suçlular listesinde 1 numara olan Usama Bin Ladin'in halen Pakistan'ın Waziristan bölgesinde saklandığı sanılıyor. ABD başkanı Bush tarafından canlı yada ölü olarak aranan Ladin'in 6 yıldır izine rastlanamadı. Dünya tarihinin en büyük insan avının Afganistan-Pakistan arası başlatışmasına rağmen halen yakalanamadı. 1998 Kenya ABD Büyükelçiliğinin bombalanması, Tanzanya'da 200 kişinin öldürülmesi dahil 11 Eylül ABD saldırılarında 3 bin kişinin ölümünden ve daha birçok suçtan sorumlu tutuluyor. 51 yaşındaki Suudi Bin Ladin'in yakalanma ödülü ise 25 milyon dolar.

1/ 12
Dünyada aranan milyon dolarlık suçlular

JOAQUİN GUZMAN - Meksika'nın uyuşturucu trafiğinin çoğunu elinde tutan Guzman, Kolombiya'lı Escobar'ın tahtını devraldı. El Chapo lakaplı Sinaloa Kartelini yöneten Guzman Kolombiya'dan ABD'ye uyuşturu kaçırıyor. Arkasında binlerce ölü bırakan kanlı paraların sahibi Guzman 2001'den beri işlerin başında. Hapishaneden çamaşır kamyonuyla kaçmayı başaran hayalet Guzman'ın Meksika devletiyle bağlantıları olduğuda sanılıyor.

2/ 12
Dünyada aranan milyon dolarlık suçlular

ALİMZHAN TOKHTAKHOUNOV - Özbek asıllı Olan Alimzhan modern Rus mafyasının yeni yüzü olarak biliniyor. 'Taiwanchik' lakabıyla Asya pazarınada giren Alimzhan ABD tarafından Avrasya'nın en büyük uyuşturucu pazarlıyıcısı ve kaçak otomobil işiyle uğraşan çete lideri konumunda.

3/ 12
Dünyada aranan milyon dolarlık suçlular


DAEWOOD İBRAHİM KASKAR - Hindistan'ın en çok arananlar listesinde bulunan Daewood İbrahim Kaskar'ın çetesi ile birlikte Mumbai'de saklandığı tahmin ediliyor. Polis bir babanın oğlu olan Kaskar'ın suç imparatorluğunda: uyuşturucu, silah kaçakcılığına ve adam öldürmeye kadar birçok suç dosyası bulunuyor.İbrahim 1993'teki Bombay patlamlarında 257 kişinin ölümü 713 kişinin ise yaralnamasından sorumlu. El Kaide ile işbirliği içinde olduğu sanılan 52 yaşındaki terörist ilan edilen İbrahim'in iu an Pakistan'da olduğu biliniyor. Tanınmamak için estetik ameliyat olduğu belirtiliyor.

4/ 12