Dünyada haftanın panoraması

Hafta boyunca dünyada yaşanan ilginç olaylar..

Dünyada haftanın panoraması

DÜNYANIN EN İYİ FOTOĞRAFLARI

HOLLANDA

Basında yayımlanan dünyanın en iyi fotoğraflarını çekenler bu hafta büyük ödüllerini aldı. Hollanda’da dağıtılan “World Press Photo” yarışmasında birinciliği işte Anthony Suau’nun bu karesi kucakladı. Ekonomik krizin dünya gündemine oturduğu geçtiğimiz yıl birçok kişi evlerini terk etmek zorunda bırakıldı. İşte Ohio eyaletinde evlerini boşaltan bir ailenin ardından polis içeride kimse kaldı mı diye kontrol ediyor. Ancak silahlı arama krizin ne boyuta çıktığının keskin bir göstergesi herhalde…

1/ 35
Dünyada haftanın panoraması

ABD Başkanı Barack Obama, eşinin de desteğiyle liderlik yarışını kazandı. Ancak bu uzun ve zor bir yolculuktu. Bu yolculuğun yükünün dayanılmaz hale geldiği anlardan birinde Michelle Obama, hayat arkadaşının omzuna başını koyarak gözlerini yumdu. Yarışmanın “İnsan” kategorisinde birincilik de bu anı yakalayan Callie Shell’e verildi.

2/ 35
Dünyada haftanın panoraması

Yıllarca verilen emek, aileden sevdiklerinden uzak geçen bir mücadele… Rekor üzerine rekorun kırıldığı bir spor dünyasında birinci sıraya yerleşebilmek. O ipi göğüsleyebilmek. Olimpiyat madalyasını boynuna takabilmek. Jamaikalı Usain Bolt’un ağustosta Pekin’de yapılan oyunlarda birinci olurken kendinden geçmesi Mark Gadswell’in makinasına takıldı ve spor dalında ikinciliği getirdi.

3/ 35
Dünyada haftanın panoraması

Bir ailenin bir gününün nasıl geçtiği merak edilir. Ev içinde nasıl bir yorgunluk telaşın yaşandığı. NYT gazetesi için çalışan fotoğrafçı Ann Kenneally de çok sayıda çocuğun yaşadığı bir ailenin gündelik yaşamlarını izleyip deklanşöre bastı. Ailenin birbirine sarılıp uykuya daldığı bu son kareyle de “Gündelik Hayat” kategorisinde ödülünü aldı.

4/ 35