Dünyanın en güvenli ülkeleri

İşte dünyanın her konuda en güvenli ülkeleri..

Dünyanın en güvenli ülkeleri

Singapur
Neredeyse hiçbir doğal afetin yaşanmadığı ülkede, yasalara büyük bir saygı gösteriliyor. Olası terörist saldırılarını da sıkı güvenlik sistemi sayesinde önleyen ülkede başınıza en gelebilecek en kötü şey; güneş çarpması ya da lüks mağazalarda kredi kartı limitinizi doldurmanız.

1/ 8
Dünyanın en güvenli ülkeleri

İzlanda
Dünyanın ekonomik krizden en kötü etkilenen ülkesi olan İzlanda’da, suç oranlarında herhangi bir artış görülmedi. Tam tersine, eğitim seviyesinin oldukça yüksek olduğu ülkede vatandaşlar, suç ve kargaşaya yol açabilecek sosyal problemleri ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapıyor.

2/ 8
Dünyanın en güvenli ülkeleri

İsviçre
“Dünyanın en güvenli ülkeleri” listesinde bu tertemiz ve düzenli ülkeye yer vermemek elbette olmaz. İsviçre’de dikkate etmeniz gereken tek şey hazımsızlık sorunu yaşamak istemiyorsanız çok fazla fondue yememek.

3/ 8
Dünyanın en güvenli ülkeleri

Bhutan
Asya’nın en mutlu ülkesi seçilen Bhutan, aynı zamanda Asya’nın en güvenli ülkelerinden biri. Ülke, maddi zenginlik açısından fakir olarak değerlendirilse de, güçlü Budist inancı ve aile bağları onu, dünyanın manevi yönden en zengin ülkelerinden biri yapıyor

4/ 8