Dünyanın en ıssız yerleri

Dünyanın en ıssız yerleri

Vestmannaeyjar, İzlandaAtlas okyanusunun ortasında bulunan takım adalardır. Burada yaşayan toplam nüfus en yakın kıtaya kilometrelerce uzakta huzurlu bir hayat sürmektedirler.

1/ 13
Dünyanın en ıssız yerleri

İzlanda güney sahil Vestmannaeyjar denilen yerde dünyanın en güzel adaları bulunuyor. Elli?aey adıyla adlandırılan doğa üstü güzellikte bir ada var ve bu adanın varlığı fotoğraflarda ya da haritalarda belli olmuyor.

2/ 13
Dünyanın en ıssız yerleri

Üç yüz yıl önce bu adada sadece beş aile yaşıyormuş. Geçimlerini balıkçılıkla sağlayan bu aileler 1930'lu yıllardan sonra tek bir ev halkına bırakmışlar adayı. Şu anda adanın üzerinde tek bir ev var. Bazılarına göre bu evin sahibi bir milyarder, bazılarına göre ise ünlü bir şarkıcını bağışladığı bir ada. Nerede olduğu bile bilinmeyen bir adayken tüm dünyaya İzlanda‘yı tanıtması sebebiyle hükümetin Björk‘e hediye ettiği iddia edilen bu ada, aslında Elli?aey Avcılık Derneği‘ne ait bir martı avcılarına özel bir avcı kulübe.

3/ 13
Dünyanın en ıssız yerleri

Medog, ÇinDünyanın en kalabalık ülkesi olmasına rağmen bazı uzak noktalarına erişim zor sağlanmakta o bölgelerden belki de en unutulanı olan Medog yerleşim yerinde ulaşım yolu imkanı çok ama çok kısıtlıdır.

4/ 13