Dünyanın konuştuğu kadın bakın kim çıktı !

ABD'de siyahların polis tarafından öldürmesine karşı ülkenin pek çok eyaletinde düzenlenen gösterilerde 100'ün üzerinde kişi gözaltına alındı, basının objektiflerine ise çok sayıda kare takıldı.

Dünyanın konuştuğu kadın bakın kim çıktı !

ABD'de siyahların polis tarafından öldürmesine karşı ülkenin pek çok eyaletinde düzenlenen gösterilerde 100'ün üzerinde kişi gözaltına alındı, basının objektiflerine ise çok sayıda kare takıldı. O fotoğraflardan en dikkat çekeni, polise karşı direnen 28 yaşındaki hemşire Ieshia Evans oldu.

1/ 11
Dünyanın konuştuğu kadın bakın kim çıktı !

ABD'nin Baton Rouge kentinde geçen hafta Alton Sterling'in bir polis tarafından öldürülmesiyle başlayan gösterilere genç bir kadın damga vurdu. Kat kat zırhla kuşanmış iki polisin karşısında sakince dururken görüntülenen kadın bir anda tüm ülkede yeniden alevlenen sivil haklar gösterilerinin simgesi oldu.

2/ 11
Dünyanın konuştuğu kadın bakın kim çıktı !

New Orleanslı fotoğrafçı Jonathan Bachman’ın çektiği fotoğraf, sosyal medyada da binlerce kez paylaşıldı. Şimdi o fotoğraftaki kadının kim olduğu ortaya çıktı. 28 yaşındaki Ieshia Evans bir çocuk annesi bir hemşire. Polisin çağrısına uymayarak sakince karşılarında duran Evans'ın 24 saat gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı bildirildi. Fotoğrafı Facebook üzerinden paylaşanlardan birisi de New York Daily News gazetesinin muhabirlerinden Shaun King'di.

3/ 11
Dünyanın konuştuğu kadın bakın kim çıktı !

BBC Türkçe'nin haberine göre, King'in 'Baton Rouge'dan etkileyici bir fotoğraf' mesajıyla paylaştığı fotoğrafın altında "Efsanevi. Bu kare tarih ve sanat kitaplarında yer alacak" yorumunu yapan bir Facebook kullanıcısının yorumu ise 3 bin 300'ün üzerinde kişi tarafından beğenildi. Reuters haber ajansı, fotoğraftaki kadının daha sonra gözaltına alındığını ve hakkında fazla bilgi olmadığını söylüyor.

4/ 11