Dünyanın yatak odası sırları

Dünyanın yatak odası sırları

Dünyanın yatak odası sırları

Bir prezervatif markasının 13 ülke kapsamında yaptığı anket, cinsel alışkanlık ve tatmin düzeylerini gözler önüne serdi.. İşte o anketten en çok göze çarpan gerçekler…

1/ 16
Dünyanın yatak odası sırları

10. Erkeklerin kadınlardan daha çok partneri var

 

Bu her ne kadar basmakalıp bir söz gibi görünse de, erkeklerin kadınlara göre daha çapkın olduğu bu anket sonrası  onaylanmış oldu. Ancak tek istisna Meksika; burada erkeklerin ortalama 6 partneri olurken kadınlar tüm milletlerden fazla olarak ortalama 14 partnerle erkekleri geçiyor. Genelleyecek olursak erkekler, kadınlara oranla daha fazla seksüel partnere sahip oluyor. 13 millet arasında erkekler için ortalama partner sayısı 15.9’ken kadınlar sadece 8 partnerde kalıyor.

2/ 16
Dünyanın yatak odası sırları

9. Japonların sadece %15’i cinsel hayatlarından memnun

 

Japonya’da her şey güllük gülistanlık değil, en azından anketin verilerine göre. Sonuçlara göre Japonların sadece %15’i seks hayatlarından memnun ve Japonlar yılda ortalama 48 kez seks yapıyor. Bunun yaklaşık 7.6 günde bire denk geldiği düşünülürse Japonların neden biraz hayal kırıklığı yaşadığı anlaşılabilir.

3/ 16
Dünyanın yatak odası sırları

8. Amerikalıların bekaretlerini kaybetme yaş ortalaması 18.4

 

Ankette, kültürel ve dini gelenekler tarafından sert bir şekilde dikte edilen bekareti kaybetme yaşındaki farklılıklar dikkate değer bir yer tutuyor. Buna göre ilk cinsel birliktelik yaşı 17.3 ile en düşük Brezilya’dayken onu 17.8 ile Almanya takip ediyor. Singapur ve Hindistan ise sırasıyla 22 ve 22.5 olarak en geç ilk birliktelik oranına sahip oluyor. 13 ülkenin yaş ortalaması ise 19.3.

4/ 16