Edirne ve Erzincanda gerginlik

Erzincan ve Edirne'de yapılan eylemler gerginliğe yol açtı.

Edirne ve Erzincanda gerginlik

Erzincan 'da basın açıklaması yapmak isteyen sol görüşlü grup dağılmamakta direnince polis tarafından gözaltına alındı. Grubun gözaltına alınması sırasında çevrede toplanan sağ görüşlü başka bir grupta kendilerine saldırmak istedi. Polis araya girerek çıkması muhtemel bir olayı önledi.

1/ 14
Edirne ve Erzincanda gerginlik

Erzincan Gençlik Derneği'ne mensup 11 kişilik üniversite öğrencilerinden oluşan sol görüşlü grup saat 14.00 sıralarında ellerinde döviz ve pankartlar ile Cumhuriyet meydanına gelerek basın açıklaması yapmak istedi. Basın açıklaması sırasında çevrede karşıt grubun toplandığını gören polisler , basın açıklaması yapan grubun dağılmasını istedi.

2/ 14
Edirne ve Erzincanda gerginlik

Tüm uyarılara rağmen alandan ayrılmayan grup, polis tarafından gözaltına alınarak polis minibüsüne bindirildi. İki grubun arasına giren çevik kuvvet polisleri çıkması muhtemel olayı önledi. Polisin sol görüşlü gençleri ellerinden almasına sinirlenen diğer gruptakiler polis minibüsünü tekmeledi. Sağ görüşlü gruptakiler daha sonra açılan döviz ve pankartları yaktı. Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, olay yerine gelerek bilgi aldı.

3/ 14
Edirne ve Erzincanda gerginlik

EDİRNE'DE BİNLERCE KİŞİ ŞEHRİN GİRİŞİNDE EYLEM YAPTI

Yasadışı sol örgüt üyesi oldukları şüphesi ile 5 üniversite öğrencisinin tutuklanmasını protesto etmek için İstanbul’dan gelen grubu Edirne’ye sokmak istemeyen binlerce kişi protesto eylemi yaptı.

4/ 14