Edirnede ciğer izdihamı

Edirnede ciğer izdihamı

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ’Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’nde, ücretsiz 1 ton tava ciğeri dağıtıldı. Ciğer almak isteyenler izdihama neden oldu.

1/ 14
Edirnede ciğer izdihamı

Edirne’de düzenlenen Bando ve Ciğer Festivali’ne Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’dan gelen bando takımları, iki gün boyunca kentin çeşitli noktalarında mini konserler verdi. Festivalin finalinde Saraçlar Caddesi’ne Edirneli ciğerci esnafı tarafından 22 masada standlar açılarak 1 ton ciğer dağıtıldı. Edirne Valisi Gökhan Sözer ve Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin beyaz önlük takarak ciğer tezgahının başına geçti. Una batırılan ciğerleri kızgın yağ bulunan tavaya atarak pişiren Vali Sözer ve Başkan Sedefçi, plastik tabakta halka dağıttı.

2/ 14
Edirnede ciğer izdihamı

Edirne’ye geçen yıl 1 milyon turist geldiğini belirten Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi, "Seneye hedefimiz 2 milyon turist. Edirne güzel kent oluyor. Kırkpınar ve Selimiye dünya kültür mirası oluyor. Bugün de ciğer festivali yapıyoruz. İstiyoruz ki Edirneli esnafımız daha çok kazansın. Edirnemiz daha çok bilinsin, tanınsın istiyoruz" dedi.

3/ 14
Edirnede ciğer izdihamı

Ciğer masalarının önüne bariyer çeken polis, izdihama engel olmak istedi. Ancak ücretsiz dağıtılan ciğerden almak isteyenler adeta birbirlerini ezdi. Zabıta ve belediye görevlileri ciğer almak isteyenleri sıraya sokmaya çalıştı. 22 ciğerci esnafının cadde üzerinde pişirerek dağıttığı 1 ton ciğer, yaklaşık 1 saatte tükendi.

4/ 14