Edirnede kar felakete döndü!

2 ayrı trafik kazasında, 1 kişi yaşamını yitirdi 2'si ağır 4 kişi ise yaralandı.

Edirnede kar felakete döndü!

Uzunköprü'den Edirne'ye giden Uzunköprü 2. Murat İlköğretim Okul Müdür Yardımcısı Ömer Özyurt'un kullandığı 22 UD 130 plakalı otomobil, virajın buzlu ve havanın yağışlı olması sonucu 5 metre aşağıya uçtu. Aracın altında kalan 2. Murat İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Cavit Çolaklar (48) olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan sürücü Ömer Özyurt ile okul müdürü Aydemir Özkaya Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Cavit Çolaklar'ın cesedi ise Havsa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

1/ 16
Edirnede kar felakete döndü!

Edirne'de ikinci bir kaza ise kar yağışı nedeniyle kayganlaşan Kapıkule yolu üzerinde kontrolden çıkan Kenan Aydı yönetimindeki 22 NF 976 plakalı otomobilin, içerisinde 10 kişinin bulunduğu şehir içi yolcu taşımacılğı yapan Müslüm Kırbiç idaresindeki 22 M 0143 plakalı minibüsü çarpmasıyla meydana geldi. Kaza sonrası hurda yığınına dönen otomobilin içinde sıkışan sürücü Kenan Aydı, sağlık ekipyerini yaklayık 15 dakika süren çalışmasıyla sıkıştığı yerden kurtarıldı ve ambulansla Trkaya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Minibüste bulunan ve belini incilten 55 yaşındaki Leyla Batur da ambulansla aynı hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavisi süren Aydı'nın sağlık durumun ciddiyetini koruduğu belirtildi. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle D-100 Karayolu Edirne-Havsa arası arasında sürücüler zor anlar yaşadı. Bu güzergah üzerinde biri yaralamalı olmak üzere 3 ayrı trafik kazası meydana geldi. Ambulansla hastaneye Kaldırılan 2 yaralının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

2/ 16
Edirnede kar felakete döndü!

Kar yağışı Bulgaristan'a geçişi sağlayan Lalapaşa İlçesi'ne bağlı Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunda da etkili oldu. Kar kalınlığın 7 santimetreyi bulduğu güzergahta, karayolları ekipleri, Avrupa'ya geçişi sağlayan yolun ulaşıma kapanmaması için kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Edirne'de kar yağışının aralıklarla devam edeceğini bildirdi.

3/ 16
Edirnede kar felakete döndü!

4/ 16