Edirnede tehlikeli gerginlik...

DHKP-C üyeleri 3 arkadaşlarının tutuklanmasını protesto etmek isteyince..

Edirnede tehlikeli gerginlik...

Edirne’de, üç arkadaşlarının yasadışı DHKP-C örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle tutuklanmasını protesto eden 15 kişi, çevredeki esnaf ve vatandaşlarca linç edilmek istendi.

1/ 10
Edirnede tehlikeli gerginlik...

Çevredeki bazı işyerlerine sığınan gençleri, polisin müdahalesi kurtardı 16 Aralık’ta DHKP-C için hazırladıkları el ilanlarını Abdurrahman Mahallesi Bostanpazarı mevkiinde dağıttıktan sonra Harika Kızılkaya (19) ile Cevahir Erdem (28) polis tarafından yakalandı. Terör örgütünün Trakya Üniversitesi sorumlusu olduğu ileri sürülen Gürbüz Sönmez de arkadaşlarına destek için geldikleri Emniyet Müdürlüğü önünde gözaltına alındı. Kızılkaya ve Erdem “terör örgütünün propagandasını yapmak”, Sönmez ise “örgütsel dokümanlar hazırlamak” suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

2/ 10
Edirnede tehlikeli gerginlik...

Erdem’in annesi Fatma Satıç’ın da aralarında bulunduğu Edirne Gençlik Derneği üyesi yaklaşık 15 kişilik öğrenci grubu, dün Saraçlar Caddesi’nde, ABD’nin İncirlik Üssü’nden çekilmesi ve tutuklanan 3 kişinin serbest bırakılması için basın açıklaması yapıp, imza kampanyası başlattı. Satıç, “Oğlumun bıraktığı yerden bayrağı alıyor ve mücadeleye devam ediyorum” dedi.

3/ 10
Edirnede tehlikeli gerginlik...

Minibüse pet şişe attılar

İsimlerini saydıkları tutukluların serbest bırakılması için slogan atan protestocular, başlattıkları imza kampanyası için çevreden geçenlerden destek istedi.

4/ 10