Ege değil, Dağlıca sahili

Dağlıca'da vatandaşlar derelere girerek serinliyorlar

Ege değil, Dağlıca sahili

Uzun yıllar terör saldırıları ve çatışma haberleriyle  gündeme gelen Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesi, çözüm  sürecinin ardından huzur ortamının sağlanmasıyla vatandaşların akınına uğruyor.

Yüksekova ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki Dağlıca bölgesinde uzun  yıllar devam eden terör olayları, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1,5  yıl önce başlatılan çözüm süreciyle son buldu.

1/ 5
Ege değil, Dağlıca sahili

Terör saldırıları ve çatışmaların odak noktasında bulunan bölgeye  yıllarca gidemeyen vatandaşlar da güvenlik probleminin ortadan kalkmasıyla adeta  Dağlıca'ya akın ediyor.

    Hava sıcaklığının 35 dereceyi bulduğu ilçede sıcak havadan bunalan çok  sayıda vatandaş, serinlemek için Dağlıca bölgesindeki Veregoz deresine gidiyor.  Derede, Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayacak görüntüler sergileyen  Yüksekovalılar, uzun yıllar el değmeyen doğal güzelliğin ve eşsiz manzaranın da  tadını çıkarıyor.

2/ 5
Ege değil, Dağlıca sahili

    Derede serinleyen vatandaşlardan Habip Donat, geçmiş yıllarda  çatışmalarla anılan bölgeyi artık rahatlıkla gezebildiklerini belirterek, "Bizler  yıllarca bu bölgeye gelemedik. Çok şükür ki çözüm süreciyle bu bölgeye barış ve  huzur geldi. Şu an bu güzel yerde, bu soğuk derelerde yüzmenin keyfini yaşıyoruz.  Allah devlet büyüklerimizden razı olsun. Çözüm süreci İnşallah başarılı şekilde  devam eder" dedi.

3/ 5
Ege değil, Dağlıca sahili

    Donat, tek isteklerinin, barış ve huzur ortamının devam etmesi  olduğunu bildirerek, Ramazan Bayramı süresince tatillerini Dağlıca bölgesinde  geçirdiklerini ve sürekli derede serinlediklerini ifade etti.

4/ 5