Emniyet Terminali batakhaneye döndü !

Emniyet Terminali batakhaneye döndü !

İstanbul’un ortasında, Yenikapı’da bulunan uluslararası otobüs terminali, güvenlikten yoksun, köhne haliyle bölgenin kâbusu olmuş durumda. Otogarın atıl vaziyetinin yanında, fuhuş ve horoz dövüşleri yapıldığı iddiaları da var.

Habertürk
 

1/ 8
Emniyet Terminali batakhaneye döndü !

Bölge esnafının da şikâyet ettiği otogarda yaşananlar iddiaları doğrular nitelikte. Habertürk'ün haberine göre, otogarın birçok noktasında yabancı uyruklu kadınlarla fuhuş pazarlığı sahnelerine tanık olmak mümkün. Çekim yapmanın mümkün olmadığı alanda yabancı simalar direkt göze çarpıyor. Bu nedenle bölgeye girip çekim yapmak da oldukça riskli.

2/ 8
Emniyet Terminali batakhaneye döndü !

BAVUL TİCARETİ
O bölgede çalışan bir kişiden edinilen bilgiye göre belediyeye veya İBB’ye ait olmayan, özel işletmede bulunan bu garın sahibinin horozları bulunuyor ve horoz dövüşleri yaptırdığı iddia ediliyor. Küçük bir pazarın bile bulunduğu bu otogarda Türkçe konuşan yok denecek kadar az. Sürekli sirkülasyon halinde olan otogarda hâlâ bavul ticareti yapıldığına dair net bir bilgi yok. Ancak görütüle yapıldığı yönündeki izlenimi güçlendiriyor. Kutularla tekstil ürünlerinin indirildiği otogarda, ürünler hem otogarın içindeki pazara götürülüyor hem de çevredeki tezgâhlarda satılıyor.

3/ 8
Emniyet Terminali batakhaneye döndü !

‘İBB’YE ÖNERGE VERDİK, YASAL DEĞİL’
Megakentin ortasında özellikle karanlık çöktüğünde geçmekten bile korkacağınız bu köhne, güvensiz alanda bir dönüşüm veya taşınma çalışması olup olmadığını sorulan Otogar Esnaf Derneği Başkanı Şahap Önal, Uluslararası Trakya Otobüs Derneği’nin bir hafta önce Emniyet Otogarı’nın taşınarak Büyük İstanbul Otogarı’na bağlanacağını söyledi.

 

4/ 8