Engelli Dilara'yı dolandırdılar !

Engelli Dilara'yı dolandırdılar !

İzmir'in Balçova İlçesi'nde, henüz bir yaşında yakalandığı kanseri yenmesine rağmen tekerlekli sandalyeye mahkum kalan 19 yaşındaki Dilara Erten, zorluklara karşı yılmayıp üniversiteyi kazandı. Dilara, eğitiminde kendisine yardımcı olacağını söyleyen dolandırıcının oyunuyla büyük hayal kırıklığı yaşadı.

1/ 11
Engelli Dilara'yı dolandırdılar !

Kula'daki yüksekokuldan İzmir'deki bölüme yatay geçiş yaptıracağını söyleyen, YÖK yetkilisi ve rektörle ailenin yanında telefonla konuşuyormuş gibi yapan dolandırıcı, anne Ayşe Erten'den kayıt parası bahanesiyle 2 bin 500 TL aldıktan sonra ortadan kayboldu. Büyük şok yaşayan Ayşe Erten kızının hayallerinin yıkıldığını, bu tür insanların en kısa zamanda yakalanıp cezalandırılması gerektiğini söyledi.

2/ 11
Engelli Dilara'yı dolandırdılar !

Balçova'da oturan Dilara Erten, henüz bir yaşındayken sırtında oluşan kanserli tümöre karşı 5 yıl savaş verdi. Dilara Erten kanseri yendi ancak, 6 yaşında yüzde 98 özürlü kaldı, tekerlerli sandalyeye mahkum oldu. Yaşadığı zorluklara rağmen yılmayan, eğitimini, ailesinin de yardımıyla aksatmadan sürdüren Dilara Erten, bu yıl Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü'nü kazandı.

3/ 11
Engelli Dilara'yı dolandırdılar !

AİLENİN ÇARESİZLİĞİNDEN YARARLANDI

Büyük bir sevinç yaşayan Dilara, engeli nedeniyle tek başına Kula'da kalamadı, haftanın iki günü, İzmir'den annesiyle Kula'ya gidip derslerine devam edebildi. Dilara'nın eğitimi için yaşadığı bu güçlüğü ailenin işlettiği unlu mamüller dükkanına geldiği sırada öğrenen ve kendisini Mehmet Emre olarak tanıtan bir kişi, yardım edebileceğini söyledi. Teklif karşısında hem Dilara hem de ailesi büyük sevinç yaşadı.

4/ 11