Erbakan seçim startını verdi

Erbakan partililerin seçime kadar gece gündüz demeden çalışmasını istedi.

Erbakan seçim startını verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan,seçimstartını Eyüp Sultan Camii'nin önünde Cuma namazının ardından düzenlediği açık hava toplantısında verdi.

1/ 15
Erbakan seçim startını verdi

"Başbakan Erbakan" sloganları ile kürsüye gelen Necmettin Erbakan, yaklaşık 500 kadar partiliye konuşma yaptı. Önümüzdeki genel seçimlerin önemli olduğuna dikkat çeken Erbakan, "12 Haziran tarihinde çok önemli bir seçim var. Bu seçimde yok olmayı mı tercih edeceğiz yoksa İsrail'e vilayet olmayı mı tercih edeceğiz yoksa tarihteki şerefli yerimizi mi alacağız? Bunun kararını vereceğiz. Bu kadar önemli seçim yapılırken 6 ay önceden seferberlik ilan ediyoruz. 3. şahlanışımızı başlatıyoruz. 6 ay beraber gece gündüz birlikte çalışacağız. İktidar olacağız, en büyük zaferi kazanacağız. Seçimden sonra Rabbimize şükürlerimizi arz edeceğiz. Bugün tarihi bir gündür. Biz toplantıyı bu tarihi yerde yapıyoruz." diye konuştu.

2/ 15
Erbakan seçim startını verdi

İktidar için "Onlar bizim talebelerimiz" diyen Erbakan, "Bunlar arka kapıdan kaçıp top oynayanlar." ifadesini kullandı. Milli görüşün iktidar olması gerektiğini savunan Erbakan, "Sadece Türkiye'yi değil bütün insanlığı kurtaracağız inşallah. Sekiz yıldır bekledik olmuyor. İşsizlik arttı. Borç arttı. Millet yerde sürünüyor. Biz maneviyatçıTürkiyeistiyoruz." şeklinde konuştu.

3/ 15
Erbakan seçim startını verdi

4/ 15