Erdoğan Baykala böyle cevap verdi

Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP'nin eleştirilerine, gazete küpürleriyle cevap verdi.

Erdoğan Baykala böyle cevap verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bütçe görüşmeleri sırasında CHP lideri Baykal ve MHP lideri Bahçeli’nin bütçeyle ilgili eleştirilerini yanıtladı. Baykal'ın grafikli eleştirilerine eski gazete küpürleriyle cevap verdi.

1/ 7
Erdoğan Baykala böyle cevap verdi

"Bazı kesimler ekonomik kriz karşısında ülkemizde karamsarlık pompalaya çalıştı.Hala da devam ediyorlar. Az önce grafikleri gördük ya bende göstereyim mi grafikleri? Bizde de var. Baykal az önce 'Bu yükselen dönemlerde dünyadaki likitide olayı olumlu istikamette seyrediyordu.Bundan dolayı Türkiye büyümede hedefin üstünde netice yakaladı' dedi. Şimdi likitide sıkıntısı var demiyorda ulusal anlamda Türkiye'de kriz var diyor.

2/ 7
Erdoğan Baykala böyle cevap verdi

Dürüst olalım, samimi olalım. Büyümeyi bir hedef olarak koyarsınız, ama bunun üstünü de yakalayabilirsiniz, altında da kalabilirsiniz. Bu dünyada değişen şartlarla bağlantılı olan konulardır. 2007'de başlayan şu küresel finans krizini nasıl görmemezlikten gelirsiniz? Kriz, 2008'de başlamadı, 2007'in ortalarında başladı. Bu ekonomik kriz değildir, finans krizidir. Bu, ülkemize de az veya çok zararını verecek, bunu söyledik. (Teğet geçer) dedim. Bunu size ezberlettiğim için de çok mutluyum, bunu öğrendiniz. Burada geometrik bir ders almanız lazım. Teğet geçmek de bir dokundurmaktır. Orada bir zarar verecek zaten, bunu da bilmeniz lazım.''

3/ 7
Erdoğan Baykala böyle cevap verdi

Erdoğan daha sonra Baykal'a Baykal gibi cevap verdi ve geçmiş CHP iktidarları dönemlerine yönelik gazete manşetlerini gösterdi.

4/ 7