Erdoğan Sabiha Gökçende!

Başbakan Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen'i ziyaret etti.

Erdoğan Sabiha Gökçende!

"Bir metrekarelik başörtüsüne takıp sallamak suretiyle cumhuriyetçilik olmaz" diyen Başbakan, vitrine oynamayacaklarını söyledi

1/ 23
Erdoğan Sabiha Gökçende!

Başbakan Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda düzenlenen törenlerde yaptığı konuşmada, "Uçağa binmek, bir imtiyaz olmaktan çıkacak" anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, hastalara ulaşmak için paletli ambulansları, helikopter ve jet ambulansları devreye soktuklarını anlattı. Erdoğan, dün sabah Gaziantep'te elektrik çarpması sonucu 25 gündür yoğun bakımda olan 11 yaşındaki bir çocuk için jet ambulansla Ankara'ya götürülmesi talimatını verdiğini söyledi.

2/ 23
Erdoğan Sabiha Gökçende!

CUMHUR GÜÇLÜ OLURSA CUMHURİYET DE GÜÇLÜ OLUR
"Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" sözünü hatırlatan Erdoğan, "İnsanın değerinin olmadığı bir devlet devlet değildir. Onun için önce devlet değil, önce insan sonra devlet. İnsanın güçlü olmadığı yerde devlet güçlü olur mu? Cumhurun güçlü olmadığı yerde cumhuriyet güçlü olur mu? Önce cumhuru güçlü, saygın kılacaksınız ki cumhuriyet saygın olsun. Mesele budur?" dedi.

3/ 23
Erdoğan Sabiha Gökçende!

ULAŞIM HARİTASI DEMOKRASİ HARİTASIDIR
"Bir ülkenin ulaşım haritası, aynı zamanda o ülkenin refah, adalet ve demokrasi haritasıdır. Otoriter, baskıcı, yasakçı devlet anlayışı, vatandaşın seyahat etmesini istemez, bundan rahatsız olur. Seyahat eden vatandaş, kıyas yapabilme kabiliyetine kavuşur. Ne kadar gezersen en az okuyan kadar bilgi sahibi olursun. Belediye başkanıyken gezdim çok şeyler öğrendim ve öğrendiklerimi İstanbul'a taşıdım. İstanbul'da yaptıklarımın birçoğu dünyada gördüklerimidir. Gelişmiş bir ülkeye gideceğiz buradaki imkanlar bizde neden yok diye soracağız" diye konuştu.

4/ 23