Erdoğan tatlıyı çakısıyla böldü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bakan ve gazetecilere tatlı ikram etti.

Erdoğan tatlıyı çakısıyla böldü

Başbakan Erdoğan, Türk Patent Ödül töreninin yapıldığı Sheraton Otel’den ayrılmadan önce İzmit bölgesinden getirilen Pişmaniye ile Gaziantep’ten getirilen baklava ve fıstık ezmesinin bulunduğu stantları gezdi. İkram edilen tatlıyı, cebinden çıkardığı çakısıyla kesti.

1/ 6
Erdoğan tatlıyı çakısıyla böldü

Başbakan Erdoğan’a Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da eşlik etti. Erdoğan, bakan ve gazetecilere baklava, pişmaniye ve fıstık ezmesi ikramında bulundu.

2/ 6
Erdoğan tatlıyı çakısıyla böldü

Erdoğan, İzmit pişmaniyesinin bulunduğu standın yetkililerini de logo ve patentlerinden dolayı tebrik etti. Guinness Rekorlar Kitabı’na giren pişmaniyenin, uzunluğunun kaç metre olduğunu soran Erdoğan’a yetkililer, bin 40 metre olduğu yanıtını verdiler. Başbakan Erdoğan, burada kameramanlara pişmaniye ikram etti.

3/ 6
Erdoğan tatlıyı çakısıyla böldü

Gaziantep baklavası ve fıstık ezmesinin bulunduğu stantta ikram edilen baklavayı alan Başbakan Erdoğan, gazetecilere, "Şimdi bunu size bakarak mı yiyeceğim?" dedi.

Daha sonra sırtını kameralara dönerek baklavanın bir kısmını yiyen Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen’e de ikram etti.

4/ 6