Erdoğanı protesto etti

Başbakan Erdoğan'ı Trabzon gezisinde bir genç protesto etti.

Erdoğanı protesto etti

Başbakan Erdoğan, beraberindeki bakanlarla saat 11.40’da Trabzon’a geldi. Erdoğan’ı, Ana uçağı ile geldiği Trabzon Havalimanı'nda Devlet Bakanı Faruk Özak, Vali Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ve Teknik Direktör Şenol Güneş ile yetkililer ve kalabalık bir topluluk karşıladı.

1/ 15
Erdoğanı protesto etti

‘İnadına kardeşlik, inadına demokrasi’ pankartı açan yaklaşık 500 kişilik grup, Başbakanlık otobüsü ile Rize’ye hareket eden Başbakan Erdoğan’a konfetiler attı. Grup içinde bir kadının, “Çocuk gelişimi usta öğreticileri sizinle görüşmek istiyor” diye pankart açması dikkat çekti. Öğretmenlik hakkı verilmesini isteyen kadının elindeki pankartı alan polisler inceledikten sonra geri verdi.

2/ 15
Erdoğanı protesto etti

Bu arada, daha önceki programa göre Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Cami’nde cuma namazını kılacağı belirtilen Başbakan Erdoğan, geç kaldığı için Trabzon’un Arsin İlçesi Ulucami’de cuma namazını kıldı.

3/ 15
Erdoğanı protesto etti

Başbakan Erdoğan, Arsin Ulucami’de Cuma namazı kıldıktan sonra cami çıkışında vatandaşlarla el sıkıştı. Bu arada kalabalığın arasından bir erkek, “Açım Başbakanım, açım. Terörist mi olmam lazım?” diye bağırdı. Bunun üzerine müdahale eden polisler 30 yaşlarında olduğu tahmin edilen bu kişiyi ağzını kapatarak uzaklaştırdı.

4/ 15