Ergenekonda dün - bugün uçurumu

Ergenekonda dün - bugün uçurumu

İddia makamının mütalaasının beklendiği dünkü duruşmaya gösterilen ilgi bugün neredeyse yok denecek kadar az. Dün Yüzlerce otobüsün park edecek yer bulanmadığı Silivri cezaevinin çevresinde sessizlik hakim.

1/ 12
Ergenekonda dün - bugün uçurumu

Duruşma salonundaki durumda farklı değil. Çok sakin başlayan Ergenekon Davası'nın 271. duruşmasında sanık avukatlarının talepleri alınıyor.

2/ 12
Ergenekonda dün - bugün uçurumu

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 67'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 271. duruşması başladı. Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin içinde bulunan küçük salonda yapılan duruşmada CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, gazeteci Tuncay Özkan, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, emekli Albay Dursun Çiçek ve Danıştay Saldırısı dosyasının tutuklu sanığı Alparslan Arslan'ında aralarında bulunduğu 47 tutuklu sanık hazır bulundu.

3/ 12
Ergenekonda dün - bugün uçurumu

DÜN SALONU TERKEDEN BAŞBUĞ BUGÜN YOK

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya katılmadı. Odatv Davası'ndan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük ile birlikte 8 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasına devam edileceğini belirtti. Duruşma avukatların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor. Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile bazı sanık yakınları duruşmaya izleyici olarak katıldı.

4/ 12