Eşeklerle evlere su taşıyorlar

Eşeklerle evlere su taşıyorlar

Konya’nın Selçuklu İlçesi'ne bağlı Tatköy Mahallesi’nde 30 gündür yaşanan su kesintisi, mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Mahalleli, eşekler ve araçlarıyla yaklaşık 7 kilometre uzaklıktaki çeşmeden evlerine su taşıyor.

1/ 9
Eşeklerle evlere su taşıyorlar

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) yetkilileri de kurak bir dönem yaşandığını, su kaynakların kuruduğunu ve yeni kuyu için açılması için çalışmanın sürdüğünü ve sorunun en kısa sürede sona ereceğini açıkladı.

2/ 9
Eşeklerle evlere su taşıyorlar

Merkez Selçuklu İlçesi'ne yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki eskiden köy olan Tatköy Mahallesi'nde iddiaya göre 30 gündür su kesintisi yaşanıyor. Mahalleli de eşeklerin sırtında ve araçlarıyla mahallenin 7 kilometre ilerisindeki çeşmeden ya da Konya'dan su getirerek, ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Mahalle sakinleri de meydanda toplanıp, durumu protesto etti.

3/ 9
Eşeklerle evlere su taşıyorlar


VATANDAŞ, TEYEMMÜM ABDESTİ İLE NAMAZA DURUYOR'

Tatköy Camii İmamı Yusuf Kılıç, şunları söyledi:

"Camimiz ve çevresi susuzluktan rezil durumda. İnanın bu halkın mağduriyetini anlatabilmek çok zor. Sadece bir cümle kullanacağım. Cemaatten bana gelen bir soru var. Diyorlar ki; Hocam biz bırakın genel temizliğimizi yapabilmeyi taharet dahi alamadığımız zamanlar oluyor. Böyle zamanlarda teyemmümle dahi gelip cemaate namaza duruyoruz. Taharet yapamadan, teyemmümle kılınan bir namaz nasıl bir namazdır' diye sual ediyorlar. Ben bunun cevabını devlet büyüklerine bırakıyorum."
 

4/ 9