Eşini baltayla öldürdü

Eskişehir'de boşanmak isteyen eşini banyoda bıçak ve baltayla öldürüp kaçan R.B.Ö. yakalandı.

Eşini baltayla öldürdü

Düzenli bir işi olmadığı belirtilen Ramazan Battal Ö., oğlu 20 yaşındaki Kemal Ö.’yü cep telefonunu satması için çarşıya, kızı 18 yaşındaki Mediha Ö.’yü de arkadaşına gönderdikten sonra banyoda duş alan eşi Şennur Ö.’yü bıçak ve baltayla yaralayıp kaçtı.

1/ 11
Eşini baltayla öldürdü

Arkadaşından eve dönen Mediha Ö. annesini banyoda kanlar içinde bulunca 112 Acil Servis'i arayarak yardım istedi. 14 bıçak ve balta darbesiyle ağır yaralanan Şennur Ö. ambulansla kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’nde doktorların tüm çabalarına karşın kurtarılamadı.

2/ 11
Eşini baltayla öldürdü

Polis, kaçan Ramazan Battal Ö.’yü dün gece Çifteler İlçesi'nde oturan ablasının evinde yakaladı. Gözaltına alınan Ramazan Battal Ö., eşinin kendisini aldattığını öne sürerek ifadesinde işlediği cinayeti şöyle anlattı:

3/ 11
Eşini baltayla öldürdü

“Eşim beni aldatıyordu ve benden boşanmak istiyordu. Onu vazgeçirmek için her yolu denedim. Ancak o boşanma davası açacağında ısrar etti. Banyoda yıkanırken içeri girip önce bıçağı kalbine sapladım. Ardından çeşitli yerlerinden yaraladım. Son olarak da baltayla kafasına vurdum.”

4/ 11