Eskişehire deniz geldi !

Eskişehir'de 350 metre uzunluğundaki yapay plaj 22 Temmuz'da açılıyor.

Eskişehire deniz geldi !

Büyükşehir Belediyesi'nin Eskişehir Otogarı karşındaki Porsuk Çayı kayısında 300 dönümlük alana yaptırdığı Kent Park içerisinde 350 metrelik yapay plaj da bulunuyor. DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu bozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın klorlanan artezyen suyu ile yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.

1/ 10
Eskişehire deniz geldi !

Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiği kentlerde de yapay plajların oluşturulduğun kaydeden Yılmaz Büyükerşen, buralardaki plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlendiğini söyledi. Kendilerinin yaptığı yapay plajın suyunun yüzme amaçlı da kullanacağını ifade eden Yılmaz Büyükerşen, 22 Temmuz 2009 tarihinde açılacak olan plajda 15 soyunma kabini, 150 şezlong ve 2 can kurtaran kulesinin bulunduğunu belirtti.

2/ 10
Eskişehire deniz geldi !

Kent Park içerisindeki plajla birlikte yanında bulunan açık olimpik yüzme havuzunun da aynı tarihte açılacağı kaydedildi.

3/ 10
Eskişehire deniz geldi !

Eskişehirliler, denizi olmayan kente plaj yapılmasına sevindiklerini belirterek, "Artık deniz özlemimizi bu plajda gidereceğiz" dedi.

4/ 10