Esnaf polis ile çatıştı

Esnaf polis ile çatıştı

Şanlıurfa'da, TIR ve kamyonların kent içerisinden geçişlerinin kısıtlanması nedeniyle iş yapamadıklarını ileri sürerek protesto için karayolunu kapatmak istiyen esnafla Polis çatıştı

1/ 31
Esnaf polis ile çatıştı

Şanlıurfa'da, TIR ve kamyonların kent içerisinden geçişlerinin kısıtlanması nedeniyle iş yapamadıklarını ileri sürerek protesto için Şanlıurfa- Gaziantep karayolunu trafiğe kapatmak isteyen Evren Sanayi Sitesi esnafı ile polis arasında arbede çıktı. Polis yürümekte ısrar eden esnafa cop ve biber gazı ile müdahale etti. Esnafın da polise taş ile karşılık vermesi üzerine sanayi sitesinde gerginlik başladı. Gerginlik sırasında bir grup esnaf, Evren Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi'ni basarak camları kırıp, içerideki eşyayı tahrip etti.

2/ 31
Esnaf polis ile çatıştı

Şanlıurfa İl Trafik Komisyonu, trafiği olumsuz etkilediği gerekçesiyle TIR ve kamyonların, yoğunluğun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde kent içinden geçişini yasakladı. Karar sonrası, Mardin, Adıyaman ve Diyarbakır yönü ile ilçelerden gelen araçların kent merkezine girişine izin verilmedi ve otoyola yönlendirilmeye başladı. Otoyola yönelen sürücüler de araçlarının tamir ve bakımını yaptırmak için yaklaşık 30 kilometre kat ederek, Gaziantep yolu üzerinde bulunan Evren Sanayi Sitesi'ne gitmek yerine, farklı ilçe veya kentlere gitmeyi tercih etmeye başladı. Bu durumda iş yapamaz hale geldiğini söyleyen esnafın, yetkililer ile yaptığı görüşmeler de sonuçsuz kaldı.

3/ 31
Esnaf polis ile çatıştı

Çoğunluğunu oto tamircilerinin oluşturduğu Evren Sanayi Sitesi esnafı, sabah erken saatlerde durumu protesto etmek için biraraya geldi. Evren Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi önünde toplanan yaklaşık 200 esnaf, sitenin önünden geçen Şanlıurfa-Gaziantep karayolunu trafiğe kapatmak istedi. Esnaf, site yöneticilerinin de kendilerine destek vermesini istedi.

4/ 31