Etilerdeki patlama bacağını koparttı

Patlama anında otomobille olay yerinden geçen Ayten Bal bacağını kaybetti.

Etilerdeki patlama bacağını koparttı

Etiler'de saat 09.00 sıralarında Koç Köprüsü altında, ilk belirlemelere göre parça tesirli ve zaman ayarlı bomba patladı. Polis Meslek Yüksek Okulu’nun bir sokak önündeki patlamada 1’i polis 8 kişi yaralandı. Patlamada, Arkadaşı Ceyhan Mercan ile otomobille olay yerinden geçen Ayten Bal bacağını kaybetti.

1/ 10
Etilerdeki patlama bacağını koparttı

Etiler Nispetiye Caddesi Koç köprüsü altında meydana gelen patlamada 38 yaşındaki Ayten Bal bacağını kaybetti. Özel bir şirkette müşteri temsilcisi olarak çalıştığı öğrenilen Bal, arkadaşı Ceyhan Mercan ile aracıyla ilerlerken patlama oldu. Patlamanın şiddetiyle birlikte araçta büyük hasar oluşurken Bal ve arkadaşı yaralandı. Bal ameliyata alındı.

2/ 10
Etilerdeki patlama bacağını koparttı

Sabah saatlerinde Etiler'deki Koç köprüsü altına meydana gelen patlama sonrası yaralanan ve hastanede tedavi altına alınan Ayten Bal babası Mustafa Bal kızının durumuyla açıklamalarda bulundu. Baba Bal, kızının her gün aynı saatte işe gitmek için yola çıktığını, bugün yol kapalı olduğu için geç kaldığını belirtti. Ayrıca hastaneye Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’da gelerek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Çalımbay, Bal ailesi ailesiyle akraba olduklarını söyledi.

3/ 10
Etilerdeki patlama bacağını koparttı

Mustafa Bal, kızının sadece yüzünü görebildiğini kaydetti. Bal, "Ameliyata aldılar. Daha sonra bilgi alamadık. Baba dedi bana bağırdı. Ameliyat iki saat dediler. Doktorlar ameliyatta dediler. Az önce muamele yaptık. Eşim yukarıda oturuyor. " dedi.

Kızının 5 - 6 senedir aynı iş yerinde çalıştığını kaydeden baba Bal, kızının yanındaki kişinin yeğeni Ceyhan Mercan olduğunu ve bu sabah kızına 'Akmerkez'e kadar beni bırakır mısın?' dediğini belirtti.

Kızı Ayten Bal’ın Akmerkez'den otobana çıktığını oradan da Ataşehir'e iş yerine gittiğini söyleyen Bal ‘Kızım her zaman aynı saatte evden çıkıyordu. Bugün yol biraz kapalıymış. Geç kalmış.’ diyerek sözlerini tamamladı.

4/ 10