Ev sahibi olabilmek için..

TOKİ Eskişehir'de yaptırdığı 67 konutu tekrardan satışa çıkardı.

Ev sahibi olabilmek için..

Eskişehir'de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) yaptırdığı konutlardan 67'si, hak sahipleri tarafından taksitleri ödenmediği için Halk Bankası aracılığıyla satışa çıkartıldı. Türkiye genelinde tüm şubelerde bu sabah yapılan satışlar için Eskişehir'de de onlarca kişi 5 gün önceden banka önünde kuyruğa girdi. Eskişehir’de kuyruğa giren 167 kişiden 25'inin ev hayali gerçekleşti. Geri kalan konutlar bankanın diğer illerdeki şubelerinde satıldı.

1/ 9
Ev sahibi olabilmek için..

TOKİ tarafından merkez Odunpazarı İlçesi'nde yaptırılan Vadişehir 1'inci, 2'nci ve 3'üncü etap toplu konutlar, geçen yıl çekilen kuralarla hak sahiplerine teslim edildi. Hak sahiplerinden 67'si taksitlerini ödemedi. TOKİ, taksitleri ödenmeyen 67 konutu Halk Bankası aracılığı ile satışa sundu.

2/ 9
Ev sahibi olabilmek için..

5 GÜN ÖNCE KUYRUĞA GİRDİLER
Halk Bankası'nın bugün tüm illerdeki şubelerinde satışını yaptığı 67 konut için Eskişehir'de onlarca kişi, 5 gün öncesinden kuyruğa girdi. Cengiz Topel Caddesi’ndeki Halk Bankası Eskişehir Şubesi önünde kuyruğa girip geceyi battaniyelere sarılarak geçirenlerin sayısı bu sabah itibariyle 167'ye ulaştı. Banka görevlileri kuyruktakileri 10'ar kişilik gruplar halinde içeri aldı. Satışların tüm illerdeki Halk Bankası şubelerinde olması nedeniyle Eskişehir'de kuyruğa giren 167 kişiden sadece 25'inin işlemleri yapılabildi. Geri kalanlar konutların ise diğer illerde satıldığı belirtildi. 67 konutun Türkiye genelinde 17 dakika içerisinde satışının tamamlandığı kaydedildi.

3/ 9
Ev sahibi olabilmek için..

Halk Bankası Eskişehir Şubesi yetkilileri Vadişehir 1'inci, 2'nci ve 3'üncü etap alt gelir grubu 67 konutun TOKİ tarafından bankalarının tüm illerdeki şubeleri aracılığıyla alt gelir grubu şartı aranmaksızın, çekilişsiz, kurasız ve başvuru sırası önceliğine göre açık satışını gerçekleştirdiğini söyledi. 78 ile 82 metre karelik dairelerin toplam fiyatlarının 66 bin TL ile 83 bin TL arasında olduğunu kaydeden yetkililer, “Biz bu bedelin yüzde 12’sini peşin alıyoruz. Yani, başvuru yapanlardan 7 bin 900 lira ile 10 bin 122 lira arasında peşinat alındı. Peşinatlarını yatıranlar 180 ay boyunca 323 lira ile 410 lira arasında aylık taksit ödemesi yapacak. Eskişehir'deki 67 konut için yapılan satışlar Türkiye genelindeki tüm şubelerimizde gerçekleştirdi. Biz 25 kişinin işlemini yaptığımızda konutların satışları tamamlandı” dedi.

4/ 9