Evden vinçle çıkardılar!

350 kiloluk dev adam kapılardan geçmeyince, camlar yerinde söküldü, 3. kattan vinçle indirildi..

Evden vinçle çıkardılar!

Bursa’da son günlerde aşırı şişmanlayarak 375 kiloya ulaşan eski milli güreşcilerden 58 yaşındaki Mehmet Ayyıldız, fenelaşınca kapıdan geçemediği için bulunduğu odada mahsur kaldı. Ayyıldız, sökülen pencereden vinç yardımıyla çıkarılarak kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedaviye alındı.

1/ 17
Evden vinçle çıkardılar!

Merkez Osmangazi İlçesi Namazgah Mahallesi Alan Sokak’ta 4 katlı apartmanın 2'inci katında oturan Mehmet Ayyıldız, 17- 25 yaşlarında ilgi duyduğu güreş sporunda Türkiye şampiyonu olup giydiği milli formayla Balkan şampiyonalarında birçok birinciliklere imza atıp altın madalyalar kazandı. Adından uzun süre söz ettiren Ayyıldız, güreşi bıraktıktan sonra Tekel’de işçi olarak çalışmaya başladı. Müsile hanımla evlenen ve çocuğu olmayan eski milli güreşçi, emekli olduktan sonra aşırı kilo almaya başladı.

2/ 17
Evden vinçle çıkardılar!

Kilo alma süreci normal sınırları geçen ve yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren Ayyıldız, son günlerde daha da şişmanlayarak 375 kiloya ulaştı, artık kaldığı odadan dışarı çıkamaz oldu. Epilepsi (Sara), aşırı kiloya bağlı kalp yetmezliği, yüksek tansiyon ve nefes darlığı rahatsızlıkları da olan Ayyıldız, dün gece fenalaştı. Müsile Ayyıldız, eşini odadan çıkaramayınca çareyi vinç yardımıyla pencereden çıkarmakta buldu.

3/ 17
Evden vinçle çıkardılar!

Vinç çağıran Müsile Ayyıldız, eşinin kaldırılması için Sivil Savunma ve İtfaiye ekiplerinden de yardım istedi. Ayyıldız, yattığı yatağa bağlanıp odanın penceresi sökülerek vinçle çıkardı, bu arada itfaiye ekipleri de düşme ihtimaline karşı sokakta önlem aldı. Güçlükle odadan çıkarılan Ayyıldız yine vinç yardımıyla ambulansa bindirilerek Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

4/ 17