Evinin çevresine akvuryum yaptı

Evinin çevresine akvuryum yaptı

Çeşme'de evinin bahçesini 50 metre uzunluğundaki deniz akvaryumu ile çeviren iş adamı  Mehmet Ali Gökçeoğlu, buradaki balıkları yaşatmak için 10 yıldır kanallarla denizden su getiriyor.

1/ 17
Evinin çevresine akvuryum yaptı

Çeşme ilçesindeki evinin bahçesini 50  metre uzunluğundaki deniz akvaryumu ile çeviren iş adamı Mehmet Ali Gökçeoğlu,  görsel amaçlı yetiştirdiği balıkların her birini 20 bin liraya mal ettiğini söyledi.

Harita ve kadastro mühendisi Gökçeoğlu'nun 10 yıl önce Fenerburnu Koyu'ndaki evinin bahçesinden denizi görebilmek için bulduğu yöntem, "Balıklı Köşk"ün ortaya çıkmasını sağladı.

2/ 17
Evinin çevresine akvuryum yaptı

Bahçenin duvarlarını yıkarak yerine 50 metre uzunluğundaki 2 havuzu yerleştiren Gökçeoğlu, havuza denizden kanallar aracılığıyla su nakletti ve içine de deniz balıkları saldı.

Havuzdaki çipura, levrek, müren balıkları, ahtapot, orfoz ve gopezlere  gözü gibi bakarak yıllarca yaşatan Mehmet Ali Gökçeoğlu, hırsızlara karşı akvaryum ve evin çevresine 17 kamera kurdu.

3/ 17
Evinin çevresine akvuryum yaptı

Japonya'dan gelen haberciler de dahil olmak üzere binlerce kişinin  ilgisini çeken akvaryum için bir de bekçi çalıştıran Gökçeoğlu, 10 yıldır  balıklarını beslediği akvaryumun 700 bin liraya mal olduğunu belirtti.

Gökçeoğlu, aylık elektrik masrafının 4 bin 500 liraya, güvenlik ve  besleme gibi giderlerle balıkların bakım maliyetinin 10 bin liraya ulaştığını,  yüksek maliyet nedeniyle zorlansa da Balıklı Köşk'ü ve akvaryumu "kamu hizmeti"  olarak gördüğünü dile getirdi.

4/ 17