Evlat nöbetindeki ailenin evine saldırı

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP binası önünde evlat nöbetine devam eden ailelerden Ayşegül ve Rauf Biçer çifti oturdukları evi yakılmak için saldırı yapıldığını iddia etti.

Evlat nöbetindeki ailenin evine saldırı

Çocuklarının HDP aracılığıyla PKK'ya götürüldüğünü iddia eden 177 aileden bazıları, eylemlerini 462'nci günde de sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen kaldıkları otellerde bazıları da evlerinde sürdürüyor.

1/ 5
Evlat nöbetindeki ailenin evine saldırı

2 yıl önce 16 yaşındayken kaçırılan oğulları Mustafa için evlat nöbeti tutan Ayşegül ve Rauf Biçer çifti, Bağlar ilçesindeki evlerine yönelik dün gece yakma girişiminde bulunulduğu iddia etti. Evde koku gelmesi üzerine yaptıkları kontrolde perdenin alev aldığını gördüğünü söyleyen kanser hastası Ayşegül Biçer, bu girişimden terör örgütü PKK ve HDP'yi sorumlu tuttu.

2/ 5
Evlat nöbetindeki ailenin evine saldırı

Biçer, "Yatacağım sırada büyük kızım seslendi, 'Anne duman kokusu geliyor' dedi. Kullanmadığımız odanın balkonunda içeri girilip, kapı açılarak perde ateşe verilmiş. Kapı da yanmış. Etrafı kontrol ettiğimde odamda alevler yükseliyordu. Hemen gidip su getirdim, çığlık attım. Küçük kızım ağlayıp titremeye başladı. O sırada eşim, güvenlik güçlerine haber verdi. Onlar da gelip gerekeni yaptılar.

3/ 5
Evlat nöbetindeki ailenin evine saldırı

Bunu bana yapan PKK ve uzantısı HDP'dir. Bunu çok iyi biliyorum. Defalarca tehdit edildim. Artık bizi diri diri yakmayı hedeflemişler. O kadar aşağılık insanlar ki evde iki kız çocuğunun olduğunu biliyorlar. Onlara bunu yaşatmaya hakları yok. Hem evlatlarımıza el koyuyorlar hem de gelip bize bunları yaşatıyorlar. Onları önce Allah'a sonra devletime havale ediyorum. Devletimin gerekeni yapacağına inanıyorum" diye konuştu.

4/ 5