Evrenin villasına alıcı yok

7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Marmaris'teki lüks villası elde kaldı.

Evrenin villasına alıcı yok

Son dönemde okul ve caddelerdeki isminin kaldırılması girişimleriyle gündeme gelen 7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in Muğla’nın Marmaris İlçesi Armutalan Beldesi'ndeki villası satılmayı bekliyor. Evren’in 975 bin euro bedelle satışa çıkardığı, 1 dönüm arazi üzerine kurulu lüks villasına 2 yıldır alıcı çıkmadı.

1/ 8
Evrenin villasına alıcı yok

7'nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 1986 yılında, metrekaresine 35 lira ödeyerek Marmaris’in Armutalan Beldesi’nde deniz ve orman manzaralı 1 dönüm arazi satın aldı. Daha sonra bu araziye bir villa yaptırmaya karar veren Evren, projesini de kendi çizip inşaat çalışmalarıyla bizzat ilgilendi. 3 katlı, oldukça geniş 6 odası ve 2 salon bulunan villa için hiçbir masraftan kaçınılmadı.

2/ 8
Evrenin villasına alıcı yok

VİLLADA GÖZ ALICI ÖZELLİKLER

Her odasına ayrı banyo ve tuvalet konulan villa için tam donanımlı kapalı otopark ve özel güvenlik sistemi kuruldu. Arkası kızılçam ormanı, önü Marmaris Körfezi manzarasıyla süslü villanın bahçesine de açılır kapanır havuz, limon, greyfurt, portakal ve avokado ağaçları yerleştirildi. Koridorlar ünlü Afyon mermeriyle döşenirken duvarlar da Kütahya çinisiyle süslendi. Merdivenler de akçe ağacıyla kaplandı.

3/ 8
Evrenin villasına alıcı yok

Evren, 1 yılda tamamlanan süper lüks villasına 1991 yılında yerleşirken kısa süre sonra bölge yatırımcıların akınına uğradı. Evren’in villasının yakınına çok sayıda konut ve villa yapıldı. Uzunca süre bu villada oturan Kenan Evren, 2007 yılının Mart ayında rahatsızlığını gerekçe gösterek Marmaris’ten ayrıldı. Emlakçılarla görüşüp fiyat aldıktan sonra da ne kadara malettiğini açıklamadığı villasını 975 bin euro bedelle satışa çıkardı.

4/ 8