Ferrarili müteahhidi elektronik kelepçe strese sokmuş

Ferrarili müteahhidi elektronik kelepçe strese sokmuş

Ferrarili müteahhidi elektronik kelepçe strese sokmuş

Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dünkü duruşmasına müştekiler ile elektronik kelepçe takılarak tutuksuz yargılanan müteahhit Ahmet S. ile diğer 21 sanıktan 17’si katıldı.

1/ 7
Ferrarili müteahhidi elektronik kelepçe strese sokmuş

Mahkeme Başkanı Nihat Altuğ, müşteki sayısı fazla olduğu için her duruşmada 40-50 kişinin ifadesinin alınabildiğini söyledi. İfadeye çağrılmayan 150 müşteki daha olduğunu anlatan Altuğ, önümüzdeki duruşmalarda da ifade alınmasına devam edileceğini aktardı. Sanıklar hakkında örgütsel faaliyet kapsamında nitelikli dolandırıcılık suçundan dava açıldığını belirten Altuğ, kimlik tespitinden sonra 32 müştekinin ifadesini aldı.

2/ 7
Ferrarili müteahhidi elektronik kelepçe strese sokmuş

''ŞEHİT EŞİMİN KAN PARASIYDI''

Şehit eşi olduğunu söyleyen müşteki Mihdiye Ekici, 13 yıl önce polis memuru eşi Muzaffer Ekici’nin Kemer’de görevi sırasında geçirdiği trafik kazasının ardından kendilerine 25 Bin TL kan parası verildiğini anlattı. Parayı bir ev almak için sakladığını belirten Ekici, "2013 yılında bir arsa gösterdiler. Bu arsanın önünde tabelası vardı. Kısa sürede inşaatı bitireceklerini söylediler. Ben şehit eşi olduğumu söyleyince 50 bin TL’lik dairede 5 bin TL indirim yapacaklarını söylediler. 45 bin TL’ye anlaştık. Bankadaki 25 bin TL’yi inşaat firmasının hesabına yatırdım. Kalanını da evi teslim alınca verecektik" dedi. Kendilerine satılan hayali dairenin üç kişiye daha satıldığını öğrenince üzüntüsü daha da katlanan Mihdiye Ekici şikayetçi olduğunu söyledi.

3/ 7
Ferrarili müteahhidi elektronik kelepçe strese sokmuş

''BAŞIMA GELMEYEN KALMADI''

27 yıl hemşirelik yaptıktan sonra ev sahibi olma hayaliyle başvurduğu firma tarafından dolandırıldığını söyleyen Gülşen Doğan, "Bana Zeytinköy semtinde kabası bitmiş bir binayı gösterdiler. Dairenin inşaatını iki ayda bitirip tapuyu vereceklerini, bitmezse her ay kira ödeyeceklerini söyleyip ikna ettiler. Bu sözlere aldanıp 85 bin TL’ye daireyi almaya karar verdim. 2012 model bir otomobilimi 35 bin TL’ye saydık. 20 bin TL de kredi çekip nakit verdim. Kalan 30 bin TL’yi inşaat tamamlanınca verecektim. İnşaat öylece ortada kaldı. Ben elektriksiz, susuz, kapısız, penceresiz olan eve taşındım. Çünkü kredi çektiğim için taksit ödüyordum. Benim üniversitede okuyan iki kızım var. Uyuşturucu madde bağımlıları şantiye halindeki bu binaya da dadanmışlardı" diye konuştu.

Başına gelmeyen olay kalmadığını söyleyen Doğan, "İskanı olmadığı için ikametgahımı da burada gösteremiyordum. Yıllar önce geçirdiğim bir trafik kazasından dolayı hakkımda tazminat davası açılmış. Buna dair karar da elime geçmedi. 58 bin TL tazminata mahkum edilmişim, tebligat elime ulaşmadığı için haberim olmadı. Bu yüzden itiraz da edemedim ve karar kesinleşti. Taksitlendireyim dedim ancak 3 bin TL’lik taksitleri de ödeyemiyorum" dedi.

4/ 7