Fethiyede deniz keyfi!

Fethiye Ölüdeniz'de, tatil yapan turistler ekim ayında denize girmenin keyfini çıkartıyorlar.

Fethiyede deniz keyfi!

Hava sıcaklığının 25 dereceyi bulduğu Fethiye Ölüdeniz'de, tatil yapan turistler ekim ayında denize girmenin keyfini çıkartıyorlar. Türkiye'nin bazı bölgelerinde yağışlı hava etkili olurken, Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesinde hava sıcaklığı 25 dereceye ulaştı. Ölüdeniz'de bulunan Belceğiz ve Kumburnu Tabiat Parkı plajlarında turistler sıcak hava nedeniyle gün boyunca denizden çıkmadı.

1/ 11
Fethiyede deniz keyfi!

Ölüdeniz'e tatil için Japonya'dan geldiklerini anlatan bir grup turist ise bu mevsimde ülkelerinde denize girmenin imkansız olduğuna işaret ederek, ''Ülkemizdeki arkadaşlarımıza denize girdiğimizi ve sahilde güneşlendiğimizi söyleyince şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar'' dedi. Deniz suyu sıcaklığının 16 derece olarak ölçüldüğü Ölüdeniz'de, turistlerin bir bölümü ise bin 800 metre rakımlı Babadağ ve 900 rakımlı Kirme Tepesi'nden yamaç paraşütü ile atlayış yaparak Ölüdeniz'in plaj ve koylarını havadan izleyebiliyor.

2/ 11
Fethiyede deniz keyfi!

Ölüdeniz'de yapılan 11. Uluslararası Hava Oyunları Festivali'ne katılan yaklaşık 300 paraşütçü ise güneşli havayı fırsat bularak Babadağ'dan gösteri amaçlı atlayış yaptı. Sahilde güneşlenen turistlerin üzerinde bir süre gösteri uçuşu yapan paraşütçüleri fotoğraf makineleri ile görüntülemeye çalışan turistler, gösteri uçuşuna yoğun ilgi gösterdiler.

3/ 11
Fethiyede deniz keyfi!

4/ 11