FETÖ'nün kapatılan okulları !

FETÖ'nün kapatılan okulları !

Samsun'da FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılan ve Milli Eğitim Bakanlığına devredilen Feza Berk Kolejinde gizli odalar bulunduğu belirlendi. Sadece özel kartla çalışan asansörle çıkılabilen bölümdeki odaların lüks otellerdeki konforu aratmayacak şekilde döşendiği ve video konferans cihazlarının bulunduğu ortaya çıktı

1/ 21
FETÖ'nün kapatılan okulları !

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan ve Milli eğitim Bakanlığına devredilen Feza Berk Kolejinde yapılan incelemede, gizli odalar bulunduğu tespit edildi.

2/ 21
FETÖ'nün kapatılan okulları !

İlkadım ilçesinde bulunan Feza Berk Koleji, Milli Eğitim Bakanlığına devredildikten sonra Yıldırım Beyazıt Ortaokulu adıyla hizmet vermeye başladı. Okulda yetkililerce yapılan incelemelerde, binanın 4. katında sadece özel kartla çalışan asansörle ulaşılabilen bölüm bulunduğu ortaya çıkarıldı.

3/ 21
FETÖ'nün kapatılan okulları !

Yetkililer, odalara kilitleri kırarak girebildi. Lüks otel konforunda döşenmiş 3 dinlenme ve toplantı odası, 24 kişilik yatak kapasiteli odalarda, 3 mutfak ile yemekhane de bulunuyor.

4/ 21