FETÖ'nün okulu 'Millilerin' oldu

İzmir'de FETÖ'den alınarak el konulan okul milli sporcuların eğitim göreceği bir merkez haline getirildi.

FETÖ'nün okulu 'Millilerin' oldu

İzmir'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredilen okullardan 46'sı eksikleri giderilerek yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirildi ve sorunsuz şekilde açıldı. 

1/ 10
FETÖ'nün okulu 'Millilerin' oldu

FETÖ'nün Buca Kaynaklar'daki eski Nokta Koleji binası da, milli sporcuların eğitim gördüğü Atatürk Spor Lisesi olarak yeni öğretim yılına başladı.

 

2/ 10
FETÖ'nün okulu 'Millilerin' oldu

İzmir'in tek spor lisesi Atatürk Spor Lisesi, 2010 yılında Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde bir bölüm olarak kuruldu. Üç yıl önce lise bağımsız olarak eğitim ve öğretim vermeye başlasa da kendi binasının bulunmaması imkansızlıklara neden oldu. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında el konulan okulların dönüştürülmesi ile birlikte Buca Kaynaklar'da bulunan bir okul, Atatürk Spor Lisesi'ne tahsis edildi. Ağaçlık alanın içinde bulunan okul tesis yapısı itibariyle spor lisenin eğitimine büyük katkı sağladı. Kendilerine bu binayı sağlayanlara teşekkür eden Atatürk Spor Lisesi Müdürü Yusuf İnceoğlu, "Zaten daha önce bir başka okulun bünyesinde eğitim öğretime devam ediyorduk. İki okul bir aradaydı. Oranın şartları bizim için uygun değildi. Buraya gelince muhteşem bir bina ve bahçe gördük, çok mutlu olduk" dedi.

 

3/ 10
FETÖ'nün okulu 'Millilerin' oldu

Okulun milli sporculara eğitim verdiğini belirten İnceoğlu, "30 civarında milli sporcumuz var. Eski olumsuz şarlarda şampiyonluğa şampiyonluk katıyorduk. Burası ile birlikte daha büyük bir atağa kalkacağız. Zaten İzmir'in tek spor lisesiyiz, prestij okuluyuz daha da ileri gideceğiz" diye konuştu.

 

4/ 10