FETÖ'nün zincirli, siyah camlı odaları...

FETÖ'nün zincirli, siyah camlı odaları...

Malatya Valisi Toprak, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen okul ve yurt binasında inceleme yaptı. Okulun üst katında, siyah camlı asansörle çıkılabilen 8 odalı misafirhane, yurt binasının üst katında ise zincirlenmiş ve demir parmaklıklarla çevrili bölümde toplantıların yapıldığı 2 büyük salon ile yatak ve dolapların olduğu çok sayıda oda bulunuyor.

1/ 6
FETÖ'nün zincirli, siyah camlı odaları...

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Millieğitim Bakanlığına (MEB)  devredilen okul ve yurt binasında inceleme yaptı. Toprak, beraberindeYeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ve İl Milli  Eğitim Müdürü Ali Tatlı ile FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen ve  bir bölümüne darbe girişimi sırasında şehit olan Fuat Bozkurt'un ismi verilen  Özel Rahime Batu Koleji ve yurt binalarını gezdi. Okulun üst katında, siyah camlı asansörle çıkılabilen iki katlı  misafirhanede yatak ve dolapların olduğu 8 oda bulunuyor.

2/ 6
FETÖ'nün zincirli, siyah camlı odaları...

Yerleşke içerisindeki yurt binasının üst katında ise zincirlenmiş ve  demir parmaklıklarla çevrili bölümde toplantıların yapıldığı ve yansıtıcıların da  bulunduğu 2 büyük salon ile yatak ve dolapların olduğu çok sayıda oda yer alıyor. Vali Toprak, inceleme sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, daha  önce FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen ve darbe girişimi sırasında  şehit olan Zekeriya Bitmez'in ismi verilen okulda da incelemelerde bulunduklarını  anımsatarak, bu alanlarda da FETÖ üyelerinin farklı emellerini gördüklerini  anlattı.

3/ 6
FETÖ'nün zincirli, siyah camlı odaları...

'MİLLETİN MALI MİLLETE DÖNDÜ' 

 Bu okulun da aynı şekilde Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli  Eğitim Bakanlığına (MEB) devredildiğini anlatan Toprak, "Milletin malı millete  döndü. Burayı da milletin evlatlarına hizmet edecek şekilde dizayn ediyoruz"  dedi.  Toprak, okulun bulunduğu alanda anaokulu, ortaokul ve fen lisesinin  hizmet vereceğini anlatarak, okulların en kısa sürede faaliyete geçeceğini  söyledi. FETÖ'ye yönelik çalışmaların aralıksız, titizlikle sürdürüldüğünü  aktaran Toprak, şöyle devam etti:      "Mekan düzenlemeleriyle, çocuklarımızın, gençlerimizin ruhunu, beynini  başkalarının ruhuna ve benliğine büründürmeyi amaçlayan o altyapıları tümden  ortadan kaldırmış oluyoruz. Çocuklarımızı devletimizin imkanlarından  faydalandırarak; FETÖ/PDY gibi terör örgütlerinin çocuklarımızı, gençlerimizi  kandırarak her türlü dini ve kutsal duyguları istismar ederek yanlış  kullanılmalarının önüne de set çekmiş oluyoruz. Bu okul ve yurtlar yeniden dizayn  edilirken eğitim camiasına sunmuş oluyoruz. Yeni okul ve yurtlar da yapılıyor."

4/ 6