Film festivalinde hatalar üst üste geldi

Edirne'de bu yıl ilk kez düzenlenen yaklaşık 1 milyon lira bütçeli Uluslararası Film Festivali’nin ödül gecesi yapılan hatalarla adeta fiyaskoya dönüştü.

Film festivalinde hatalar üst üste geldi

Edirne'de bu yıl ilk kez düzenlenen yaklaşık 1 milyon lira bütçeli Uluslararası Film Festivali’nin ödül gecesi yapılan hatalarla adeta fiyaskoya dönüştü. Gecede sunucular, ödül verecek kişileri yanlış anons ederken, açılışta boş olan salon bu kez de üniversite öğrencileriyle dolduruldu. Yeşilçam’ın emektar oyuncuları da adlarının okunmamasına kızıp Vali Şahin’e tepki gösterdi.

DHA/Hürriyet

1/ 13
Film festivalinde hatalar üst üste geldi

Edirne’de bu yıl ilk kez düzenlenen ve Edirne Valiliği ile Belediye Başkanlığı’nın katkılarıyla hazırlanan Uluslararası Film Festivali, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde bulunan kongre merkezindeki ödül gecesiyle sona erdi. Festival açılışında oldukça az kişinin katıldığı salona bu kez Trakya Üniversitesi’nden öğrenciler davet edildi. Balkan Kongre Merkezi’ndeki film festivali ödül gecesine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Süleyman Pişkin, daire müdürleri, festival jüri üyeleri ile çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

2/ 13
Film festivalinde hatalar üst üste geldi

Ödül gecesinin açılışında konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, her organizasyonda mutlaka eksiklerin olabileceğini ifade ederek, bunların görmezden gelinmesini istedi. Vali Şahin, "Sanat ve kültür evrenseldir sınır tanımaz. İşte izde balkan ülkelerinden 7 ülkenin 77’nin üzerindeki filmlerini burada gösterdik. Edirne batının ve doğunun birleştiği bir noktadır. Bu festivali düzenlemekle onur duyuyoruz. Festival boyunca gösterilen filmleri ücretsiz olarak salonlara alınan 2 bin engelli ve çocuk, 2 lira alınan 4 bin kişi izledi. Bunların geliri Sosyal Yardımlaşma Vakıfı’na verilecek durumları olmayanlara harcanacaktır. Bu festival önümüzdeki yılda sürecek. Eksikliklerimiz olabilir, eksiklikler insanoğlunun soyadıdır. Herkeste bir eksiklik olabilir. Her programda da bir eksiklik olabilir. Sizin bu eksiklikleri de görmezden geleceğini umuyorum. Ben diyorum ki bu eksikliklerimiz affola, gelecek bizimdir diyelim" dedi.

3/ 13
Film festivalinde hatalar üst üste geldi

NEXT YEAR İNŞALLAH ÇOK GÜLDÜRDÜ

Ödül gecesinin sunuculuğu yapan İlker Kurt, salonda yabancı konuklar olduğunu söyleyerek Vali Şahin’den İngilizce kısa bir konuşma daha yapmasını istedi. Vali Şahin ise diğer sunucu Aslı Şahin’in tercüme etmesini istedi. Israra dayanamayan Şahin, kürsüden İngilizce konuşurken ’Next year, inşallah’ deyince salondakiler kahkahaya boğuldu.

4/ 13