Film gibi hayatı İzmir'de dramla bitti

Film gibi hayatı İzmir'de dramla bitti

Film gibi hayatı İzmir'de dramla bitti

Tayland'da hamile kalan, ardından Avrupa ülkelerine geçme hayalini gerçekleştirmek için İzmir'e gelen Nkeni, bunu başaramayınca bebeğini Türkiye'de dünyaya getirmek zorunda kaldı. Maddi imkansızlıklar yüzünden kızının cenazesini, ülkesine götüremeyip İzmir'de üç kişiyle son yolculuğuna uğurlayan Wılson Tamfu Gweı, çocuk yuvasında kalan torununu almak için ise, bakanlık düzeyinde girişimlere başladı.

1/ 7
Film gibi hayatı İzmir'de dramla bitti

Geçen nisan ayında pasaportuyla Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra İzmir'e gelen Tamfu Nancy Nkeni'nin, hayatının dramlarla dolu olduğu ortaya çıktı. Birçok Uzakdoğu ve Afrika ülkesinde kalan Nkeni'nin, Avrupa ülkelerine, oradan da ailesinin yaşadığı ABD'ye gidebilmek için İzmir'e geldiği öğrenildi.

2/ 7
Film gibi hayatı İzmir'de dramla bitti

TAYLAND'DA HAMİLE KALMIŞ

Tayland'da bulunduğu sırada hamile kalan Tamfu Nancy Nkeni'nin, ardından da Avrupa ülkelerine geçmenin hayalini kurup İzmir'e geldiği öğrenildi. Kaçak yollardan Yunanistan'a geçmek isteyen, ancak bunu yapamayan Tamfu Nancy Nkeni, İzmir'de yaşamak zorunda kaldı.

3/ 7
Film gibi hayatı İzmir'de dramla bitti

Bu sırada, maddi imkansızlıklar yüzünden, hamile olmasına rağmen fuhuş yapan Nkeni, HIV virüsü taşımasının yanı sıra, burada kaldığı sağlıksız koşullar sonrasında tüberküloz hastalığına yakalandı. Geçen ağustos ayında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bebeğini dünyaya getirdikten sonra, bir yandan da tüberküloz tedavisi gören Tamfu Nancy Nkeni, Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'ne alındı. Bebeğiyle olumsuz yaşam koşullarından kurtulması için polisin yaptığı girişimler de sonuçsuz kalınca, Nkeni, geçen ay bir kez daha fenalaştıktan sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Nkeni, burada hem HIV virisünden, hem de tüberküloz hastalığından dolayı direnci kırılan vücudunun tedavilere cevap vermemesi üzerine yaşamını yitirdi.

4/ 7