Filminden nefret eden 10 yönetmen

Filminden nefret eden 10 yönetmen

Filminden nefret eden 10 yönetmen

Oscar ödüllü yönetmen Quentin Tarantino, 2007 yılında Robert Rodriguez ile beraber çektiği 'Grindhouse' filmini hiç beğenmediğini itiraf etti. "O iş bir hataydı" diyen yönetmenin kendisine uzak bulduğu tek film bu değil... Yıllar önce senaryosunu yazdığı 'Natural Born Killers' filminden de nefret ediyor. Bu öyle bir furya ki, birçok büyük Hollywood yönetmeni, kariyerlerindeki yapımları sertçe eleştiriyor. Hatta bazen tamamen reddediyorlar. İşte sektörün en büyük yönetmenlerinin hiç sevmedikleri filmleri...

1/ 12
Filminden nefret eden 10 yönetmen

ALIEN 3 - DAVID FINCHER

 

'Sosyal Ağ', 'Dövüş Kulübü' ve 'Kayıp Kız' gibi önemli filmlerin yönetmeni David Fincher, bu filmi çekerken yapım şirketi 20th Century Fox ile sık sık çatışma yaşamıştı. Belki de bu çatışmaların sonucunda, hayalkırıklığı yaratan bilimkurgu filmi Alien 3 ortaya çıktı. Fincher 2009 yılında bu film yayınlandığında, "Hiç kimse bugün benden daha çok benden nefret edemez" demişti.

2/ 12
Filminden nefret eden 10 yönetmen

FEAR AND DESIRE - STANLEY KUBRICK

 

1953 yapımı bu savaş karşıtı film, Stanley Kubrick'in ilk işiydi. Büyük yönetmenin filmografisinin en karmaşık ve anlaşılmaz yapımlarından biri olarak tanımlanan 'Fear and Desire' Kubrick'i çok utandırıyor. Yönetmen, "Çok beceriksizce, acemice, garip bir şey yaptım" diyor, "Bir çocuğun buzdolabının üzerine resim yapması gibi film çekmişim."

3/ 12
Filminden nefret eden 10 yönetmen

THE UNDERNEATH - STEVEN SODERBERGH

 

1995 yılında Steven Soderbergh ile 'Sex, Lies and Videotape' filminin aktörü Peter Gallagher, neredeyse unutulmuş olan 1949 yapımı klasik suç filmi 'The Underneath'i yeniden çekmek istedi ancak bu işbirliği pek de parlak sonuç vermedi. Yönetmen Soderbergh, "bu işe kalbini koymadığını" kabul ediyor.

4/ 12