Fındık gelin uğurlandı

Teğmen eşi, "şehit" Pınar Akdağ, dün gözyaşları içinde cennete uğurlandı!

Fındık gelin uğurlandı

O asker eşiydi... Yeri, vatanı koruyan kocasının yanıydı. Ailesinin ’fındık’ diye çağırdığı bu çıtı pıtı gencecik gelin, kalleş PKK kurşunuyla can vereceğini önceden bilse bile yine eşinin peşi sıra giderdi... Teğmen eşi, "şehit" Pınar Akdağ, dün gözyaşları içinde cennete uğurlandı!

1/ 13
Fındık gelin uğurlandı

Henüz 23’ündeydi Pınar Akdağ... Bu kısacık hayatına ne dramlar ne mutluluklar sığdırdı. Bir subaya aşık oldu, 47 gün önce 25 Nisan’da evlendiğinde dünyanın en mutlu insanı oydu. Eşi Teğmen Cumhur Akdağ, Osmaniye’deki Kanlıgeçit Jandarma Komutanlığı’nda görev yapıyordu. O da komutanlığın yanındaki lojmana yerleşmek için hazırlıklara başladı.

2/ 13
Fındık gelin uğurlandı

Babası intihar mı etti?

Ancak düğününden 10 gün sonra, 5 Mayıs’ta emekli işçi babası Ahmet Ekmekçiler hayatını kaybetti. İddialara göre borçları nedeniyle bunalıma giren Ekmekçiler, evinin balkonunda kendini asmış, ardında da “Hakkınızı helal edin, sizin suçunuz yok. Size mutluluklar dilerim” diye not bırakmıştı. Fakat babaanne Gülay Ekmekçiler, oğlunun intihar ettiği iddialarını reddetti, kalp krizinden hayatını kaybettiğini söyledi.

3/ 13
Fındık gelin uğurlandı

Mevlit e gelecekti...

Pınar’ın mutluluğu baba acısıyla gölgelendi. Gözü yaşlı yola çıktı, daha doğru dürüst kendi evini düzemeden Osmaniye’deki lojmana yerleşti. Yarın babasının 40’ı dolacaktı. Mevlit için uçakla İzmir’e gelecekti. Hatta bileti bile hazırdı. Fakat kalleş PKK kurşunu onu, perşembe gecesi saat 22.00 sıralarında hava almak için çıktığı lojmandaki dairesinin balkonunda vurdu.

4/ 13