Firari FETÖ'cüler TIR dorsesinde yakalandı

Firari FETÖ'cüler TIR dorsesinde yakalandı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevlerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan 7 şüpheli saklandıkları TIR dorsesinde Bulgaristan'dan Romanya'ya kaçarken yakalandı. 

DHA

1/ 11
Firari FETÖ'cüler TIR dorsesinde yakalandı

Avrupa'ya ihracat yükü taşıyan plakası açıklanmayan ve Türk sürücünün kullandığı TIR, geçen çarşamba günü Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a, cuma günü de bu ülke üzerinden Romanya'ya geçmek isterken, Bulgar gümrük ve polis ekiplerince arandı. 

2/ 11
Firari FETÖ'cüler TIR dorsesinde yakalandı

TIR'ın dorsesinde yapılan aramada ihracat yüklerinin arasına gizlenmiş 7 kişi yakalandı. Yapılan incelemede Türk vatandaşı olduğu belirlenen 7 kişi, Bulgaristan tarafından Kapıkule Sınır Kapısı üzerinden Türkiye'ye aide edildi. Türk TIR sürücüsü ise Bulgar polisi tarafından "insan kaçakçılığı yaptığı" suçlamasıyla tutuklandı.

 

3/ 11
Firari FETÖ'cüler TIR dorsesinde yakalandı

FETÖ FİRARİLERİ ÇIKTI

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince teslim alınan 7 kişinin FETÖ/PYD soruşturma kapsamında haklarında "yakalama" kararı olduğu ortaya çıktı. Yapılan kimlik kontrolünde şüphelilerin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ndeki görevlerinden ihraç edilen komiserler Yunus D., Abdülkadir Ç. ve Kocaeli'de görevli komiser Uğur S., Malatya İsmet İnönü Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Yrd. Doç. Dr. Yunus Hayri Y., Zaman Gazetesi Osmaniye eski muhabiri Fethi A., Burdur Yunus Emre Ortaokulu'nun görevinden ihraç edilen Fen Bilgisi öğretmeni Soner Ö. ve uyuşturucudan suç kaydı bulunan esnaf Ömer Ö. olduğu ortaya çıktı.

 

4/ 11