Fırat Kalkanı şehitlerine son görev

Fırat Kalkanı şehitlerine son görev

Harekat kapsamında muhalifler ile DAEŞ terör örgütü arasında Tell El Hava bölgesinde yaşanan çatışmalarda bir tankın isabet alması sonucu şehit olan 23 yaşındaki Uzman Er Karakoç, son  yolculuğuna uğurlandı

1/ 65
Fırat Kalkanı şehitlerine son görev

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında muhalifler ile DAEŞ  terör örgütü arasında Tell El Hava bölgesinde yaşanan çatışmalarda bir tankın  isabet alması sonucu şehit olan 23 yaşındaki Uzman Er Burak Karakoç, memleketinde  toprağa verildi.

Sabah 04.00 sıralarında askeri uçakla ErzurumAskeri Havaalanı'na  getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, top arabasına konularak cenaze  namazı için kentteki Narmanlı Camisi'ne getirildi.

2/ 65
Fırat Kalkanı şehitlerine son görev

Burada şehidin naaşına sarılarak gözyaşı döken anne Birgül Karakoç,  "Bak oğlum ağlamıyorum. Seninle gurur duyuyorum. Vatanımız, milletimiz,  devletimiz sağolsun." dedi.

Şehidin kız kardeşi ise ayakta durmakta güçlük çeken baba Abdurrezzak  Karakoç'a, "Ağlama, sen şehit babasısın. Başını dik tut ve düşmanları sevindirme.  Ben de polis olacağım, abim gibi şehit olacağım." diyerek gözyaşı döktü.

3/ 65
Fırat Kalkanı şehitlerine son görev

Şehidin naaşı, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının  ardından, top arabasına konularak defnedilmek üzere Pasinler ilçesine bağlı  Korucuk Mahallesi'ne götürülerek burada defnedildi.

Cenaze namazına, Erzurum Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Büyükşehir  Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı  Tümgeneral Güray Alpar, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Ak Parti  Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, ilçe belediye başkanları, askeri erkan,  şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.
 

4/ 65