Gandi Kemale Recep Bey sürprizi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Sıcak paraya teslim olmayan bir ülke istiyoruz".

Gandi Kemale Recep Bey sürprizi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sıcak paraya teslim olmayan bir Türkiye istediklerini belirterek, "Sıcak paraya teslim olan Türkiye, üretmeyen bir Türkiye demektir. Oysa bizim temel sorunumuz, ne üretmemiz lazım" dedi.

1/ 10
Gandi Kemale Recep Bey sürprizi

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, genel başkan yardımcıları Hakkı Suha Okay, Umut Oran, Haluk Koç ve milletvekilleriyle çıktığı Trakya gezisi kapsamında Edirne’nin Keşan ilçesinde, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Odası’na üye iş adamlarıyla Ağadayı Oteli’nde bir araya geldi.

2/ 10
Gandi Kemale Recep Bey sürprizi

İş adamlarının sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı konuşmada, bölgedeki 1/25 binlik planın çıkması için arkasında güçlü bir iradenin olması gerektiğini ifade ederek, "Bu bölgeyi tarım ve orman açısından koruyacaksınız. Sanayi bu bölgeye gelirse çok dikkatli gelmeli. Çünkü o verimli alanları yok etmek doğru değil" dedi.

3/ 10
Gandi Kemale Recep Bey sürprizi

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü.

"Eğer siz uçaklara, gemilere ÖTV’siz akaryakıt veriyorsanız ve çiftçinin de desteklenmesi gerekiyorsa çiftçiye de bu olanağı sağlamamız lazım. Tarımın desteklenmediği hiçbir ülke yok. Ama biz tarımı engellemek için, çiftçiyi engellemek için adeta görevlendirilmiş bir siyasal iktidara sahibiz gibi bir algı var. Algı değil, artık bu algı olmaktan da çıktı, böyle bir gerçek var. Trakya çiftçisi memnun değil ama Orta Anadolu ile Doğu Anadolu’daki hayvan üreticisi de memnun değil. Kendimiz üretmemiz gerekirken niye biz üretmiyoruz da başkalarından satın alıyoruz."

4/ 10