Gaziantep şehidine yürek yakan veda

Gaziantep şehidine yürek yakan veda

Gaziantep'te bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memurları Serdal Şakir ve Yusuf Erin için tören düzenlendi. Tören öncesi şehit polislerin yakınları ve silah arkadaşları tabut başına gelerek gözyaşı döktü.

1/ 8
Gaziantep şehidine yürek yakan veda

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, ardından şehitlerin öz geçmişleri okundu. Tören öncesişehit polislerin yakınları tabut başına gelerek gözyaşı döktü.  Şehit Erin'in babası Hüseyin Erin, oğlunun naaşı başında dua ederek, "Ya Rabbi sana şükürler olsun, oğlum sana bütün haklarımı helal ediyorum, ben de arkandan geleceğim." diye konuştu.

2/ 8
Gaziantep şehidine yürek yakan veda

Şehidin eşi Rabia ile oğlu Hüseyin Cevher Erin, bir süre naaşın başında bekledi. Annesinin elini bırakmayan şehidin oğlu babasının tabutuna sarıldı.

Evli ve 2 çocuk babası şehit polis memuru Serdal Şakir'in oğlu 13 yaşındaki Baran Şakir de babasının tabutu önünde gözyaşı döktü. Vali Ali Yerlikaya, törendeki konuşmasında, 2 kahraman polisi, gazi kentin kahraman şehitlerinin yanına uğurladıklarını söyledi.

 

3/ 8
Gaziantep şehidine yürek yakan veda

Hain saldırıyı gerçekleştirenlere de seslenen Yerlikaya, "Allah'ın size verdiği o aklı, fikri bir dakikalığına kullanın, bir düşünün hangi yoldasınız." dedi.

"Dün sabah kalleş bomba patlatıldı. Ne adına, hangi inanç adına patlatıldı" diye soran Vali Yerlikaya, İslam inancında savaşın bile bir hukuku ve edebi olduğunu ve bunu da Hazreti Peygamberin öğrettiğini vurguladı.

4/ 8