Gaziantepte sel esareti!

Gaziantep‘te sağanak yağış kentte sele dönüştü.

Gaziantepte sel esareti!

GAZİANTEP‘te sağanak yağış kentte sele dönüşürken köprü altında kalınca içine su dolan 2 otobüste bulunan 30′u öğrenci 40 kişi boğulmaktan son anda kurtarıldı. Öğrenci ve yolcular, botlarla tahliye edildi.

1/ 16
Gaziantepte sel esareti!

Gece başlayan ve aralıksız devam eden sağanak yağış nedeniyle Gaziantepte hayat felç oldu. Caddelere dolan yağmur suyu sele dönüştü, 100′e yakın ev ve işyerini su bastı. İtfaiye ekipleri, sel suyunun bastığı evlerden gelen yardım çağrılarına yetişmekte güçlük çekti. Onlarca araç ise caddelerde mahsur kaldı, bazıları sel sularıyla sürüklendi. Mobese merkezinde inceleme yaptıktan sonra okullarına dönen Beykent İlköğretim Okulu’nun 30

2/ 16
Gaziantepte sel esareti!

öğrencisinin bulunduğu Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs ile bir şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüs suyla dolan Tugay Köprülüğü Kavşağı’nın altında kaldı. Araçlar hareket edemeyince içerisi sel sularıyla doldu. Büyük panik ve korkunun yaşandığı otobüsler için kurtarma ekiplerinden yardım istedi. Yaklaşık 2 metre yüksekliğinde suyun olduğu kavşakta kalan otobüse kurtarma ekipleri ancak botlarla yaklaşabildi. Otobüsün koltuklarının üzerine kadar su yükselinde 1′inci sınıfta eğitim gören minik öğrenciler büyük korku yaşadı. Öğrenciler kapısı güçlükle açılan otobüsten beşerli gruplar halinde botlara alınarak kurtarıldı. Aynı yöntemle yolcu minibüsündeki 10 yolcu da kurtarıldı.

3/ 16
Gaziantepte sel esareti!

Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Asım Güzelbey de kurtarma çalışmalarını izlerken boğulmaktan son anda kurtarılan öğrenciler ise gözyaşı döktü, bazılara fenalık geçirdi. Öğrencilere olay yerinde çağrılan sağlık ekipleri müdahale etti, ardından da evlerine gönderildi.

4/ 16